Statystyki relacji na odległość: co nauka mówi o związkach na odległość

statystyki dotyczące relacji na odległość

Związki na odległość intrygują społeczeństwo . Czy to naprawdę możliwe, czy może rujnuje życie miłosne?

Ta miłość nie jest uważana za „normalną”.

Bycie w związku z kimś, kto jest oddalony o dziesiątki, setki, a nawet tysiące kilometrów, nie wydaje się dzisiaj dla każdego rozsądnym wyborem.

Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Bez względu na to, co zostało powiedziane, możliwe są relacje na odległość , a wiele opinii par na całym świecie mówi to samo.

Ale jak to możliwe? Jak sprawić, by to działało?

Kilka badań naukowych próbuje odpowiedzieć na to pytanie, aby ustalić kluczowe różnice między związkiem na odległość a związkiem klasycznym.

Oto podsumowanie naukowe dotyczące związków na odległość i ich psychologii!

1. Relacje na odległość są lepsze niż tradycyjne relacje

Po pierwsze, związki na odległość wydają się być bardziej satysfakcjonujące i zdrowe niż relacje na krótki dystans.

Według Emmy Dargie , doktorantka student psychologii na Queen’s University, nie byłoby znaczącej różnicy w jakości pary w zależności od odległości.

W rzeczywistości ona i jej zespół odkryli, że im większa odległość między dwoma partnerami, tym wyższy poziom satysfakcji, intymności i komunikacji.

Według Karen Blair, asystentki psychologa i autorki projektu, dystans zmienia sposób, w jaki wchodzimy w interakcję. Zmusza pary do pracy nad aspektami, które tradycyjne relacje często przyjmują za oczywiste, zachęcając do dzielenia się.

2. Partnerzy na odległość są zdrowsi

Według badania przeprowadzonego przez Northwestern University na 150 parach małżeńskich, wydaje się, że partnerzy w związkach na odległość mają znacznie lepszy ogólny stan zdrowia niż ci, którzy widują się na co dzień: mniej zmęczenia, niepokoju i depresji, a także lepszą dietę i więcej fizycznego czynność.

Tłumaczy się to tym, że dystans pozwala na większą samodzielność w życiu codziennym i pozwala na organizowanie zajęć, spotkań towarzyskich czy spania według własnego uznania.

statystyki ldr

3. Odległość nie jest najtrudniejszą przeszkodą

Według Emmy Dargie prawdziwą przeszkodą w tego typu relacjach nie jest dystans sam w sobie.

Pierwszy wróg tkwi w przepaści między oczekiwaniami partnera a rzeczywistością. Innymi słowy, idealizacja jest źródłem większości rozstań.

Ta tendencja do zbyt pozytywnego postrzegania rzeczy jest znacznie bardziej obecna w związkach na odległość niż w parach bliskich geograficznie.

W rezultacie pary długodystansowe są szczęśliwsze, ale nie jest to pozbawione ryzyka na przyszłość.

4. Związki na odległość są głębsze i bardziej intymne

Inne badanie przeprowadzone przez Crystal Jiang w 2013 roku (University of Hong Kong) i Jeffreya Hancocka (Cornell University) z 63 parami (połowa z nich w związku na odległość) wskazuje na kilka interesujących faktów.

Chociaż kochankowie na odległość nie wchodzą w interakcje tak często, jak typowy partner, interakcje są dłuższe i bardziej intymne.

Aby to obliczyć, badacze poprosili niektóre pary, aby zmierzyły swoje codzienne interakcje, używane narzędzia (telefon, czat wideo itp.), a także odnotowały stopień dzielenia się i doświadczanej intymności.

Według Crystal Jiang, pary w związkach na odległość wkładają więcej wysiłku niż inni, aby komunikować swoje uczucia i intymność, aby zrekompensować frustrację i poczucie niepewności.

Dlatego unika się drażliwych kwestii, w grę wchodzi więcej uczuć, a pary skupiają się na wspólnych celach.

5. Pary są szczęśliwsze, gdy wiedzą, że odległość jest tymczasowa

Według Karen Blair kluczowym czynnikiem sukcesu związku na odległość jest pewność, że oboje partnerzy skończą razem.

Wyjaśnia, że ​​jeśli na pewno zamieszkamy razem , to zaufanie może sprawić, że związek na odległość będzie trwał kilka lat.

Co więcej, uzupełniające badanie opublikowane w 2007 r. przez Katheryn Maguire ujawnia, że ​​pary, które na pewno się spotkają, są bardziej zadowolone i mniej zestresowane niż inne.

statystyki ldr

6. Komunikacja twarzą w twarz jest priorytetem udanego związku na odległość

W 2002 roku badanie przeprowadzone przez Aylora i Daintona dotyczyło tematu komunikacji w związkach na odległość. Ustala, że ​​pary długodystansowe , które nie znały się w prawdziwym życiu, mają znacznie więcej problemów z zaufaniem i zazdrością.

Badanie pokazuje również, że zjazdy są kluczowe pod względem satysfakcji, wzajemnego zaangażowania i zaufania partnerów.

Biorąc pod uwagę, że to badanie zostało przeprowadzone przed pojawieniem się Skype’a w 2003 roku, możemy pójść dalej i założyć, że oprogramowanie do czatu wideo jest niezbędne do zmniejszenia zazdrości i braku zaufania do pary.

7. Zaprzestanie związku na odległość może być śmiertelne

W 2006 roku badania przeprowadzone przez University of Ohio wykazały, że jedna trzecia związków na odległość, które zawiązują się w tym samym mieście, rozpada się w ciągu trzech miesięcy.

Na podstawie uczestników? odpowiedzi naukowcy odkryli, że partnerzy byli znacznie szczęśliwsi, gdy spędzali razem czas i mogli się spotykać w dowolnym momencie.

Jednak wiele osób wyraziło swoje niezadowolenie z nowego braku autonomii, wolności i prywatności.

Wielu z nich zauważyło również odradzanie się sporów po spotkaniu, które jest trudniejsze do rozwiązania.

Innymi słowy, spotkanie pozwala na nagłe odkrycie zarówno pozytywnych, jak i negatywnych aspektów, z konieczności zaznaczając porównanie z dawnym związkiem na odległość.

Wniosek

Ważne jest, aby pamiętać, że związek na odległość nie jest psychologicznie tak trudny, jak mogłoby się wydawać.

Jednak kluczowe jest jak najszybsze rozwiązanie problemu idealizacji, ponieważ jest to główne zagrożenie dla większości relacji na odległość.

Author: Erika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *