Przewodnik po otwartych relacjach na odległość: jak to zrobić

Otwarty związek na odległość

Bycie w związku na odległość jest zniechęcające, a otwarty związek, gdy jesteś daleko od siebie, może być jeszcze większym wyzwaniem. Jest to jednak możliwe, jeśli obaj partnerzy są na tej samej łodzi. Obie strony muszą być przygotowane emocjonalnie, psychicznie i fizycznie na ten układ.

Jedną rzeczą, z którą musisz się zmierzyć, są ludzie wokół ciebie, w szczególności twoja rodzina, która byłaby przeciwna temu pomysłowi. I tak, z pewnością czeka nas wiele wyzwań. Bez dalszych ceregieli zajmijmy się głębszym zrozumieniem tego, czym jest otwarty związek.

Czym jest „otwarty związek”?

otwarty związek odkrywanie na zewnątrz oznacza widok

„Otwarty związek” jest układem niemonogamicznym, w którym dwie osoby pozostające w związku zgadzają się wspólnie badać zewnętrzne relacje .

Może to przybierać różne formy, od partnerów seksualnych po przypadkowe randki. Wiadomo, że tego rodzaju związek nie jest niczym nowym i na przestrzeni lat rozwinął się.

Ale w przeciwieństwie do związku monogamicznego jest otwarty; w ten sposób ustalasz własne zasady. Wciąż jednak pomaga uwzględnienie opinii ekspertów.

Terapeuci, trenerzy relacji i pary, które przeszły przez tego rodzaju relacje, mogą pomóc ci nie chodzić po moście zaślepionym tylko tym, co wiesz.

Otwarty związek kontra poliamoria

Zwykle to jest miejsce, w którym zaczyna się zamieszanie, gdy para zgadza się na otwarty związek, podczas gdy w rzeczywistości chodzi o Poliamorię.

Główną różnicą między nimi jest emocjonalny związek dzielony z drugą stroną. „Otwarty związekâ€?? pozwala spać komuś spoza głównego związku. Podczas gdy Polyamory ma głęboko zakorzenioną więź emocjonalną z wieloma partnerami .

Zanim zagłębisz się w rozmowę ze swoim partnerem, zrozum wyraźnie, jakiego rodzaju niemonogamicznego związku szukasz. Przedstawienie pomysłu partnerowi nie powinno być jak zrzucenie bomby znikąd.

Spróbuj najpierw przetestować wodę i rzucić podpowiedzi tu i tam, zanim wysadzisz gwizdek . Nie zakładaj, że od razu jesteś na tej samej łodzi, ponieważ wszystko może się zdarzyć. Często ich wybór wynika z ich korzeni lub sposobu, w jaki zostali wychowani. Przetestuj wody i powoli.

Należy dokładnie przemyśleć, aby upewnić się, że oboje podchodzicie do pomysłu w sposób obiektywny, a nie subiektywny, co może prowadzić do nieporozumień.

W przeciwieństwie do tego, co myślą inni, posiadanie otwartego związku na odległość opiera się na solidnym zaufaniu i komunikacji . Ponieważ mechanizm wymaga od obu stron patrzenia na niego z otwartym umysłem.

Muszą mieć pełne zaufanie do swojej znaczącej drugiej osoby, że ich obecny związek przetrwa i wzniesie się ponad wszelkie wyzwania, które staną na ich drodze. Nie jest to układ, który może odpowiadać każdemu.

Zanim zaczniesz nurkować, oboje partnerzy muszą usiąść i wspólnie omówić różne rzeczy, aby zrozumieć, czy jest to dla nich, czy nie .

poliamory wielokrotność partnerów oznacza widok relacji na odległość

Czy „otwarty związek na odległość”? pracować dla Ciebie i Twojej drugiej połówki?

Związek działa na dwa sposoby. W związku z tym musi istnieć konsensus między obiema stronami, aby przystąpić do tego rodzaju układu.

Po wstępnej rozmowie o otwarciu pomysłu ze swoim partnerem, pozwalając każdemu na chwilę i samodzielne zastanowienie się nad sprawami. Jest to kluczowe dla otwartej komunikacji, gdy oboje usiądziecie i porozmawiacie .

Oto kilka rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, aby zrozumieć, jeśli jest to „otwarty związek”? jest odpowiedni dla Ciebie i Twojej drugiej połówki.

Napisz listę zalet i wad.

Obaj partnerzy muszą rozważyć wszystkie możliwości, konsekwencje i nagrody w zawieraniu tego typu porozumienia.

Najlepiej, jeśli podejdziesz do tego w sposób logiczny, a nie emocjonalny. Wypisz wszystkie zalety i wady otwartego związku na odległość.

Będziesz zaskoczony, widząc, jak to ćwiczenie pozwoli ci lepiej zrozumieć wiedzę partnera na temat tego rodzaju relacji.

Upewnij się, że oboje jesteście na tej samej łodzi.

The worst thing that could happen is one partner said yes because the other one was persistent. Entering this kind of set-up on a trial-and-error mindset could just ruin your relationship rather than strengthen it.

Remember that an open and long-distance relationship begets trust and communication. As such, you are both expected to be completely honest with each other and voice out any hesitations that you have regarding this relationship.

Studies show that 40% of the couple said it’s okay the first time but ended up regretting it in the middle of the arrangement. One of those decisions worth pondering about, and where individual preference must be respected and accepted.

An open relationship is not a scapegoat.

nie kozła ofiarnego widok otwartego związku długodystansowego

Do not avoid any relationship issues by opening up the relationship. “Open long distance relationship” cannot mend a current relationship hiccup, in fact, it can result in a drawback.

Both partners must then lay down the reason why they wanted this kind of arrangement from the start.

If the partner who initiated this set-up uses this way to cover up a mistake they did, like cheating, relationship experts do not recommend diving into an open relationship.

Cheating is in itself a breach of trust where solid trust is the foundation for an open long-distance relationship to work.

Things that you have to know to have a successful long-distance open relationship

Po przejściu wszystkich powyższych wskazówek musisz podjąć decyzję. A jeśli oboje jesteście gotowi do skoku na łódkę, sprawdźmy przewodnika po otwartych relacjach na odległość.

Eksperci, tacy jak dr Joshua Klapow, psycholog kliniczny, dr Sheff i Courtney Watson, licencjonowany terapeuta małżeński, rzucają trochę światła na tajniki otwartego związku na odległość.

Określ, jaki rodzaj otwartej relacji będzie dla Ciebie odpowiedni.

Według dr Sheffa. „Istnieją różne rodzaje związków otwartych, takie jak monogamizm, poliamoria, anarchia w związkach swingersów, a potem po prostu otwarte? ludzie czasami wolą identyfikować się w ten sposób.”

Obaj partnerzy powinni zgodnie z prawdą odpowiedzieć na pytania dotyczące otwartej relacji na odległość. Pamiętaj tylko, że to, co może działać dla ciebie, niekoniecznie oznacza, że ​​jest tak samo dla drugiego.

Powiedzmy, że wyjście i spanie z kimś innym może być dla ciebie w porządku, ale czy myślisz w ten sam sposób o swoim partnerze ? Oto kilka pytań, które możesz chcieć odpowiedzieć zgodnie z prawdą:

  • Czy po prostu szukasz związku seksualnego, wiedząc, że druga osoba jest daleko stąd?
  • Czy chciałbyś, aby twój partner przyszedł do twojego domu?
  • Czy czujesz się komfortowo, gdy twój drugi partner śpi z innymi partnerami?
  • Wolisz mieć regularne randki, czy po prostu być spontaniczny?

Z pewnością jest więcej pytań, które możecie sobie zadać. Najważniejsze jest to, że oboje powinniście odpowiedzieć szczerze. A drugi akceptuje jego opinię , ponieważ to jest dla niego wygodne.

wpisz widok otwartej relacji międzymiastowej

Zrób to z właściwych powodów.

Pary, które zgadzają się wejść w otwarty związek, zawsze mają powody, dla których decydują się na taką konfigurację. Ten powód musi być jasny i przejrzysty.

Żadnego chowania się za krzakiem, a po prostu mówienia tego, co inni chcą usłyszeć i co może sprawić, że zgodzą się na aranżację .

Pamiętaj, że jeśli jesteś już zadowolony ze związku, jaki masz ze swoim partnerem, dlaczego miałbyś szukać innego związku?

W związkach na odległość, czy odległość zawsze może być czynnikiem, czy to tylko pragnienie intymności skłoniło Cię do wybrania tej opcji? A może są jakieś inne cechy lub rzeczy, których brakuje twojemu partnerowi, których chciałbyś szukać ?

Oddanie się komuś innemu nie jest jak brudna, stara szmata, którą rzucasz po jej użyciu. Lub po prostu go używasz, dopóki nie otrzymasz zamiennika. Zaangażowanie wymaga zaufania, miłości i szacunku od obu osób.

Tak więc tylko wtedy, gdy znajdziesz powód, na który oboje się zgadzacie, możesz zdecydować się na otwarcie związku. Jeśli jednak ktoś z was ma inne ukryte motywy oprócz chęci pozostania w otwartym związku , nadszedł czas, aby przemyśleć swój dotychczasowy związek.

Pamiętaj, że nie są to zastrzeżone opony, których będziesz używać, gdy druga przestanie działać.

Wróć do tego, dlaczego podjąłeś takie zobowiązanie z tą osobą w pierwszej kolejności. Czy mimo odległości nadal widzisz siebie w związku z nimi? A może dystans stał się jasnym jak błoto powodem, że twój związek wkrótce umrze , to tylko kwestia czasu?

Zastanów się i znajdź odpowiedź. Prawda jest taka, że ​​problem będzie nadal trwał, jeśli nie zostanie rozwiązany bezpośrednio.

Twój obecny związek ucierpi tylko z powodu otwartego związku, a nawet może zagrozić nowym związkom . Ale jeśli oboje nastawiliście na to swój umysł, to dobrze!

Musisz ustalić wytyczne dla swojego otwartego związku.

wytyczne długodystansowy widok otwartej relacji

Chociaż nie ma ustalonych wytycznych wyrzeźbionych na kamieniu, ta wskazówka jest czymś, co ty i twój partner powinniście połączyć.

Najlepiej, dla Twojej ochrony i uniknięcia nieporozumień, w miejscu, w którym podpisaliście się oboje, powinno być napisane, a inni partnerzy, którzy się angażują, powinni być świadomi . Oto kilka rzeczy, które powinny znaleźć się w wytycznych:

  1. czego chcesz,
  2. co wolisz, ale nie jest to niezbędne, i
  3. z czym nie jesteś w porządku.

Ponownie, to nie jest wyryte w kamieniu. Ty i twoja druga połówka powinniście ją regularnie sprawdzać, jeśli nadal spełniacie wytyczne, które początkowo ustaliliście .

Ludzie się zmieniają, zmieniają się emocje? jest to stałe, więc wytyczne dotyczące relacji muszą dostosowywać się z czasem.

Rozmawiaj Rozmawiaj Rozmawiaj

Jak omówiliśmy wcześniej, komunikacja i zaufanie odgrywają kluczową rolę w powodzeniu otwartego związku na odległość.

W związku z tym musisz regularnie meldować się ze swoją drugą połówką, aby zrozumieć ich pogląd na obecną konfigurację twojego związku.

Nie zostawiaj swojego partnera w ciemności, co może wywołać podejrzenia i niepokój. Zwłaszcza jeśli ty i twój partner jesteście w połowie globu i nie macie w pobliżu przyjaciela, ukrywanie prawdy może pogrążyć wasz związek.

Jedną z sugestii firmy Watson jest udostępnianie swojego kalendarza cyfrowego swoim partnerom . Aby umożliwić przenikanie przejrzystości i zaufania, ponieważ wszyscy wiedzą, gdzie jesteś.

Kiedy masz do czynienia z wieloma partnerami, opłaca się być zorganizowanym i jasnym, aby uniknąć zranienia czyichkolwiek uczuć.

Ponadto musisz ustawić rytm komunikacji , który będzie działał z tobą i twoimi partnerami, w szczególności z podstawową relacją, która jest oddalona o wiele kilometrów. Na podstawie ankiety przeprowadzonej przez Typing.com, 40% par w związkach na odległość ustala zasady dotyczące częstotliwości komunikowania się ze sobą.

Biorąc pod uwagę, że masz na obrazie także innych partnerów, musisz również w tym zakresie ustalić jasne i określone standardy. Jeśli zażądasz czasu odpowiedzi od czterech do pięciu godzin, gdy byłeś w monogamicznym związku, może to nie zadziałać, gdy na zdjęciu masz innych stałych partnerów .

Find a pattern or rhythm that works for both of you without instigating jealousy or making the other partner worry. The least we want is to put a strain on your relationship just because you forgot to call or text them.

Dealing with jealousy.

radzenie sobie zazdrością długodystansowy widok otwartego związku

Jealousy, whether you like it or not, can happen even in an open relationship. This is more so when the other partner feels that you are spending more time with the partner than with them.

Or, it can be the other way around when your partner is giving you lesser attention as you usually do. But jealousy should not be a trigger to quit everything all together and abandon the open long-distance relationship boat.

But it is a reason for both of you to sit down and talk things through. Still, communication is essential.

Jedną rzeczą, na którą również musisz się przyjrzeć, jest wzmocnienie „ja”? czas, który otrzymałeś jako profit , kiedy wszedłeś w związek na odległość.

Kontakty z różnymi partnerami mogły zmniejszyć „ja”? czas, ale nie powinien być w ogóle powodem do rezygnacji. Zamiast wymagać od kogoś zbyt dużej uwagi, wykorzystaj ten czas na odmłodzenie i ponowne odkrycie siebie.

Często, gdy przebywasz za dużo w pobliżu innych ludzi, tracisz własną tożsamość. Te możliwości nie tylko pomogą ci odświeżyć, ale także ponownie ocenić rzeczy. Jeśli nadal jesteś zadowolony z aktualnej konfiguracji lub chcesz przejść dalej .

Miej świadomość na temat zdrowia seksualnego Ciebie i Twoich partnerów.

Jednym z najpoważniejszych zagrożeń w otwartym związku jest podatność na choroby przenoszone drogą płciową z powodu wielokrotnych kontaktów.

Dyskusja, którą powinieneś otwarcie komunikować nie tylko swojemu dotychczasowemu partnerowi, ale wszystkim, z którymi się kontaktujesz. Otwarty związek może być ekscytujący i ekscytujący, ale wiąże się z ryzykiem .

Musisz wzmocnić tę procedurę nie tylko dla siebie, ale także z innymi. Bezpieczeństwo jest nadal kluczem . Lepiej dmuchać na zimne.

Otwarty związek nie jest twoją ucieczką, gdy związek jest zagrożony.

Wszystkim nie podoba się pomysł bycia porzuconym lub porzuconym. Ale nigdy nie powinno to być powodem do nawiązania otwartego związku, zwłaszcza gdy jesteście daleko od siebie.

Umożliwienie partnerowi „legalnieâ€?? połączenie z kimś innym nie zmieni niczego w twoim obecnym związku. Rozwiąż ten problem bezpośrednio . Jeśli związek ma się zakończyć, niech tak będzie.

Unikanie zerwania poprzez otwarty związek może skutkować żalem i kolejnymi nieporozumieniami w przyszłości. Skorzystaj z okazji, kiedy twój związek się kończy, aby znaleźć czas dla siebie i rozwijać się jako osoba. Inny partner nigdy nie będzie w stanie uzupełnić tego, czego brakuje w twoim życiu.

Tylko ty możesz. Napełnij się. Dorosły jako osoba indywidualna, aby uniknąć lepkich związków , które stają się toksyczne dopiero z biegiem czasu. Toksyczny związek w końcu zrani was oboje.

Szukaj pomocy i wsparcia.

Kiedy sprawy psują się, a rozmowa z partnerem jest prawie niemożliwa, poszukaj pomocy ekspertów. Nie sugeruj się nikomu po prostu radą, zwłaszcza jeśli nigdy nie był w tej samej łodzi, którą ty teraz jedziesz .

Zaufaj ekspertom – szukaj pomocy u trenerów relacji i terapeutów, aby znaleźć sposoby na odniesienie sukcesu w otwartym związku na odległość.

Ostatecznie wybór należy do was obojga. Nie możemy usunąć piętna lub błędnych wrażeń, jakie ludzie mają na temat otwartych związków, zwłaszcza jeśli otwierają związek na odległość.

Musisz wziąć pod uwagę moralność, niestabilność emocjonalną, przekonania religijne i kulturowe oraz dojrzałość. Nie wszystkie otwarte relacje są złe, zwłaszcza jeśli są prowadzone z właściwych powodów i tam, gdzie panował konsensus.

Badania faktycznie pokazują, że ludzie w otwartym związku mają równą lub lepszą jakość relacji niż ich monogamiczne odpowiedniki.

Ponownie decyzja należy do Ciebie. Jeśli czujesz, że masz stabilny związek, którego fundamentem jest zaufanie i miłość, zanurkuj!

Author: Erika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *