Co jest uważane za związek na odległość? (Definicja)

co to jest związek na odległość?

Miłość może przybierać różne formy, jednak kiedy myślimy o związku, może nam się wydawać, że to dwoje ludzi łączy uczucia i prawie zawsze kod pocztowy.

Ale co dzieje się z ludźmi, którzy są daleko ? Co się dzieje, gdy osoba, z którą dzielisz swoją miłość, nie dzieli już tego samego miasta, kraju lub, w najgorszym przypadku, własnego kontynentu?

Przyjrzyjmy się bliżej relacjom na odległość w tym artykule.

Czym jest związek na odległość?

porady dotyczące relacji na odległość

Relacja na odległość to intymna więź między dwojgiem ludzi, która w przeciwieństwie do konwencjonalnych relacji jest nawiązywana między osobami oddalonymi od siebie geograficznie , co znacznie ogranicza lub niweczy interakcje twarzą w twarz i fizyczny kontakt między nimi.

Podstawą tych relacji jest zwykle głęboka więź emocjonalna podtrzymywana przez zaufanie, wierność, ciągłe okazywanie uczuć poprzez komunikację i pewnego rodzaju porozumienie, które zostaną omówione poniżej.

Chociaż młodzi ludzie są często wyznaczani do preferowania bezpośrednich interakcji twarzą w twarz, a relacje na odległość opierają się na emocjonalnej, niematerialnej więzi , ten rodzaj relacji jest bardziej powszechny wśród osób w wieku studenckim.

Co skłania ludzi do relacji na odległość?

Związek na odległość może się rozpocząć z kilku powodów , takich jak:

  • Łapanie uczuć do kogoś, kogo poznali online w grze wideo, programie wymiany językowej itp.
  • Jako mechanizm radzenia sobie w sytuacji, która pociąga za sobą izolację społeczną, taką jak więźniowie więzienni, relacje między cywilami a wojskiem, gdy ci ostatni są aktywnie rozmieszczeni lub kwaterowani, itp.
  • W nadziei na utrzymanie przy życiu związku, który rozpoczął się jako konwencjonalny związek twarzą w twarz, ale jeden lub oboje partnerzy musieli się przeprowadzić, zwykle w celu podjęcia pracy lub nauki.
  • Niektórzy terapeuci zachęcają pacjentów z fobią społeczną do eksperymentowania z relacjami na odległość jako metody odczulania na interakcje twarzą w twarz
  • Niektórzy ludzie często nawiązują związki na odległość, szukając lepszych możliwości w innym kraju, przyznanych przez ich partnera; tak jest w przypadku osób za granicą, które starają się poślubić Amerykanów lub obywateli europejskich w celu uzyskania obywatelstwa .

Rodzaje relacji na odległość

Z pewnymi wyjątkami i odmianami, możemy wyróżnić dwa rodzaje relacji na odległość:

1) te, które są już zjednoczone, pary, które były razem od dłuższego czasu i ze względu na okoliczności życiowe, są teraz w sytuacji konieczności fizycznego rozstania , czy to tymczasowego, czy też dłuższego.

2) pary, które spotkały się przez Internet lub korespondencyjnie, a nie spotkały się jeszcze osobiście. Dobrze znanym i raczej starym wariantem jest

problemy w związku na odległość

Wewnątrz tych typów można również wyróżnić cztery różne układy:

  1. Ludzi, którzy są zdeterminowani, by spotkać się osobiście lub połączyć na dobre, co wiąże się ze wspólnym życiem w bardziej konwencjonalnym zobowiązaniu.
  2. Ludzi, którzy lubią mieć oddzielne życie i spotykać się od czasu do czasu. To rozwiązanie jest najczęściej przejściowe i w dużym stopniu zależne od statusu ekonomicznego zaangażowanych stron.
  3. Ci, którzy zgadzają się na zachowanie dystansu i znajdują komfort tylko w interakcjach na odległość, takich jak listy, wiadomości, rozmowy i wideo. Jest to jednak jedna z najmniej udanych umów, ponieważ zazwyczaj kończy się ostatecznym zerwaniem.
  4. Są tacy, którzy nawiązują otwarte relacje na odległość, co pozwala im odkrywać lub zaspokajać potrzeby seksualne z geograficznie bliskimi osobami, zachowując jednocześnie pewien stopień emocjonalnej wierności. Może to jednak zagrać przeciwko związkowi; ponieważ zaangażowanie seksualne z inną osobą może prowadzić do reakcji emocjonalnej i późniejszego porzucenia otwartej umowy.

Jak możliwe są relacje na odległość?

Miłość i dystans to dwie koncepcje, które nie są dobrze mieszane. Kiedy zaczynasz z kimś relację, zawsze musi istnieć fizyczna bliskość , potrzeba bycia z drugą osobą, dotykania jej, odczuwania i objęcia.

Jeśli jednak jedna ze stron będzie musiała w ten czy inny sposób oddzielić się od drugiej z powodów zawodowych lub osobistych, relacja musi się zmienić, dostosować do nowych okoliczności. Tu pojawia się duży dylemat. Kontynuować związek lub odrzucać tę zmianę i ją zakończyć.

Chociaż jedno jest pewne, związki na odległość mają złą reputację (i nie bez powodu do niektórych rzeczy), ale nie wszystkie z nich kończą się źle, każda reguła ma swoje wyjątki.

Z drugiej strony są osoby, które od początku były zakochane na odległość, istnieją różnice między parami, które rozpoczynają związek na odległość, mając wcześniej jakiś kontakt fizyczny, a tymi, które nigdy nie widziały się osobiście.

W przypadku tych ostatnich sieci społecznościowe znacznie ułatwiają komunikację, ponieważ mogą widzieć i słyszeć drugą osobę, komunikacja online jest fundamentalną częścią relacji.

Jednak mówienie o związkach na odległość z pewnością nie jest nową koncepcją; definicja miłości na odległość to moment, w którym ludzie w parze lub w związku nie mieszkają w tym samym mieście, narodzie lub kontynencie i nie mogą widywać się osobiście często, ale czasami przez miesiąc lub nawet rok.

znaczenie związku na odległość

W dzisiejszych czasach, dzięki portalom społecznościowym , platformom do przesyłania wiadomości, wideokonferencji, aplikacjom itp., możliwy jest stały kontakt bez względu na to, gdzie się znajdujesz.

To nie to samo, co w XIX wieku czy do pierwszej połowy XX wieku, kiedy odległość mogła naprawdę stanowić duży problem dla pary. Relacje na odległość są trwałe, ponieważ istnieje koncepcja korespondencji.

Istnieją usługi na skalę międzynarodową, które mają na celu ułatwienie prowadzenia rozmów osobom, które inaczej by się nie znały. W więzieniach zjawisko to jest również powszechne: ludzie nawiązują relacje ze skazanymi, wymieniając listy i obietnice.

Kluczowe cechy relacji na odległość

Utrzymywanie związku przy życiu

Po pierwsze, związek trzeba podtrzymywać , a jak widać, jest to naprawdę trudne.

Kobiety zwykle odczuwają większą potrzebę posiadania partnera u boku, a nie takiego, który mieszka wiele kilometrów dalej. Będzie chciała je zobaczyć, będzie chciała dostrzec ich obecność, będzie chciała z nimi wyjść itd.

Pod tym względem wiele będzie zależeć od momentu, w którym związek będzie, innymi słowy, czas spędzony razem . Być może, jeśli jest na początku, ogień z wczesnych dni może spalić dystans, a nawet jeszcze bardziej rozpalić namiętność i chęć ujrzenia się nawzajem.

Jeśli jednak związek znajduje się już w fazie załamania, a wiele związków przechodzi przez te etapy, odległość wykładniczo zwiększy problem, a telefon i Internet będą czasami tylko dodatkowo komplikować kryzys pary.

Wręcz przeciwnie, związek na odległość jest łatwiejszy, jeśli oboje partnerzy dużo w niego zainwestowali, na przykład planując wspólną przyszłość.

Weźmy za przykład parę, która mieszkała razem od dłuższego czasu, ale nagle musi wyjechać z powodu pracy i będzie w separacji przez kilka miesięcy.

Jeśli związek jest solidny, jeśli oboje ufają sobie nawzajem , jest duża szansa, że ​​związek będzie trwał, ale także dlatego, że jest perspektywa ponownego spotkania w określonym terminie, ponieważ nie mówimy o związku na odległość, który będzie trwać przez lata.

Dystans

Kolejnym czynnikiem jest odległość, która zawsze jest względna. Na przykład, jeśli dwie osoby mieszkają w odległości 100 mil od siebie, a jedna z nich ma samochód, odległość nie będzie dużym problemem. Wręcz przeciwnie, jeśli oboje nie są jeszcze dorośli i nie mogą się swobodnie poruszać , odległość zawsze będzie taka sama, ale zmniejszy się możliwość zobaczenia się nawzajem.

W przypadku nowoczesnego życia w mieście łatwo jest pomyśleć, że 100 mil to nic wielkiego. To w większości prawda, ale tutaj również zależy to od tego, gdzie mieszkają. Na przykład, jeśli te 100 mil oddzielają dwa duże miasta i oba mieszkają w centrum, korzystanie z pociągu nie będzie dużym problemem.

czy związek na odległość będzie działać?

Jeśli jednak oboje mieszkacie w zagubionych wioskach lub mniejszych miejscowościach, zwykły pociąg nie wystarczy, na pewno będziecie musieli przesiąść się, autobusem lub taksówką, a to zwiększa zarówno czas, jak i pieniądze , które trzeba wydać, aby zobaczyć wzajemnie.

Oczywiście dyskurs na temat odległości jest jeszcze bardziej względny wraz z pojawieniem się tanich lotów.

Relacja na duże odległości między dwoma dużymi miastami, do których przylatują tanie loty, jest znacznie bardziej wykonalna niż między małymi miastami, do których przylatują tylko normalne loty, a nawet istnieje możliwość przesiadki, co spowoduje wzrost kosztów.

Dlatego możliwość częstszego lub rzadszego widywania się będzie zależeć również od sytuacji ekonomicznej ludzi .

Korzyści z relacji na odległość

Relacje na odległość nie są łatwe, wymagają dużego zaangażowania i poświęcenia, a obie muszą być zmotywowane, aby to zadziałało.

Jednak, choć nie posiadanie partnera, kiedy jej potrzebujesz, może być skomplikowane, związek na odległość ma pozytywne aspekty , które mogą sprawić, że warto spróbować.

Istotne interakcje

Pary, które mieszkają blisko, a nawet mieszkają razem, mają ze sobą tak dużo czasu, że zaczynają walczyć z różnych powodów.

A kłótnie, jakkolwiek głupie, mają tendencję do niszczenia relacji. W przypadku par na odległość ich wspólny czas jest ograniczony, dlatego starają się jak najlepiej go wykorzystać .

Więcej uznania

Kiedy jesteś w związku z kimś, kto mieszka daleko, to normalne, że rezerwujesz termin spotkania i starasz się spędzać ze sobą jak najwięcej czasu.

Oznacza to pozostawienie za sobą codziennej rutyny i zadań i szukanie nowych sposobów na zabawę , poznawanie nowych miejsc i lepsze spędzanie czasu.

Ale nie chodzi tylko o to, że bardziej cieszysz się czasem spędzonym razem, ale także o to, że dystans pozwala ci wiedzieć, jak bardzo kochasz drugą osobę i unikać brania jej za pewnik. To sprawia, że ​​bardziej cenimy związek i wkładamy większy wysiłek, aby to zadziałało.

Większe zaangażowanie

Pary na odległość są bardziej tolerancyjne , bardziej akceptują swoje zachowanie i starają się lepiej poznać, niż dzielić się informacjami.

Chociaż w związkach na odległość występują trudności, takie jak spędzanie nocy w samotności lub potrzebowanie drugiej osoby i brak możliwości skontaktowania się z nią, pary na odległość mają zwykle większe zaangażowanie niż pary, które mają związek w tym samym mieście.

Dzieje się tak dlatego, że wysiłek i chęć , aby związek zadziałał, jest silniejszy niż problemy, które mogą pojawić się na odległość.

Na wynos

Chęć zobaczenia się, dotknięcia i dzielenia codziennego życia może mieć znaczenie, ale dystans nie musi oznaczać końca naszego związku. Trochę opieki, trochę organizacji i dużo komunikacji ułatwią.

Pamiętaj, że relacje na odległość mogą pozwolić dwóm osobom dojrzeć i rozwijać się, tak że gdy się spotkają, jeśli zdecydują się to zrobić, będą mieli bardziej zrównoważony, zdrowy i silny związek.

W końcu pary na odległość mają wyraźniejsze uczucia , bardziej cieszą się związkiem i czerpią z niego jak najwięcej, odkładając na bok problemy i głupie kłótnie i wiedząc, jak być dla siebie nawzajem.

Author: Erika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *