Dlaczego 82% związków na odległość nie działa?

dlaczego relacje na odległość nie działają?

Jesteś tutaj, ponieważ na pewno jesteś w związku na odległość

Przykro mi, ale ten artykuł może Ci się nie spodobać.

Musimy stawić czoła prawdzie: zdecydowana większość par w związkach na odległość jest statystycznie skazana na porażkę i rozpad.

Oczywiście nie mówię ci tego dlatego, że nie da się uratować twojej pary, ale dlatego, że mocno wierzę, że możesz być wyjątkiem i należeć do mniejszości, dla której to działa.

Ale przede wszystkim ważne jest, aby umieścić to stwierdzenie w kontekście.

Czy większość związków na odległość kończy się niepowodzeniem? Czy to prawda?

Według Ohio State University 82% par pozostających w związkach na odległość zakończyło swoją przygodę po tym, jak w końcu zamieszkali razem .

W rzeczywistości inne badanie z tego samego uniwersytetu idzie jeszcze dalej, ujawniając, że jedna trzecia tych samych par rozpada się w ciągu trzech miesięcy od wspólnego zamieszkania.

Twardy . Ale czy powinniśmy zaakceptować te wyniki — takimi, jakimi są?

Chociaż te liczby są znaczące, ważne jest, aby je zakwalifikować:

  • Studia te dotyczą tylko studentów: Studia to okres zmian dla każdego partnera. Po ukończeniu studiów amerykańscy studenci mają pilną potrzebę znalezienia pracy, aby spłacić ogromny dług, jaki dostali, by dostać się na studia . Ale co z wszystkimi innymi parami w związku na odległość?
  • Badania te odbywają się tylko w Stanach Zjednoczonych : amerykańska „kultura randkowa”? zasadniczo różni się od romantycznych i społecznych relacji utrzymywanych przez inne narodowości. Czy naprawdę możemy uogólnić te wyniki na resztę świata zachodniego?
  • Badania te uwzględniają rozstanie po tym, jak pary wprowadzają się razem: przejście ze studenckiego życia do aktywnego życia, a także z życia solo do pary, stwarza więcej napięć i nowych wyzwań, niezależnie od tego, czy jest dystans, czy nie. A co z rozstaniami przed zamieszkaniem razem?
dlaczego relacje na odległość nie działają?

Jednak czy nam się to podoba, czy nie, czy przypisujemy się tym badaniom, czy nie, rzeczywistość pozostaje przytłaczająca: większość związków na odległość i tak ma się zerwać.

Może się to zdarzyć po ostatnim spotkaniu (jak opisano w tym badaniu), ale także (a nawet częściej) podczas związku na odległość.

Możemy więc nadal próbować zrelatywizować te liczby, mówiąc, że klasyczne relacje też nie są idealne. Rozstanie są dziś powszechne, zarówno przed, jak i po wspólnym ustatkowaniu się, przed ślubem lub po ślubie, przed narodzinami dziecka lub po nim.

Jednak w przypadku relacji na odległość nie wszystko należy traktować w ten sam sposób.

Wiele rzeczy jest innych. Zazwyczaj wszystko trzeba nauczyć się od nowa.

Typowym przykładem jest idealizacja , która sieje spustoszenie w związkach na odległość, szczególnie podczas zjazdów i po przeprowadzce.

Odległość geograficzna sprawia, że ​​w nierealistyczny sposób wyolbrzymiamy dobre strony naszego partnera i całkowicie zapominamy o potencjalnych i prawdziwych złych stronach. Razem wszystkie odłożone na bok problemy wracają na powierzchnię i konflikt jest nieunikniony .

Ale czy możemy winić idealizację nawet za rozstania przed wprowadzeniem się? Nie sądzę.

Dlaczego relacje na odległość nie działają (przez większość czasu)

Istnieją miliony możliwych powodów, aby wyjaśnić niepowodzenie związku na odległość:

związki na odległość zawodzą

Kluczowe jest znalezienie kompleksowej odpowiedzi w perspektywie długoterminowej , chociaż można by analizować każdy z tych problemów jeden po drugim i znaleźć rozwiązanie:

Związki na odległość zawodzą, ponieważ parom nie udaje się stworzyć i utrzymać zdrowego, pełnego i satysfakcjonującego życia miłosnego.

Czy to wina odległości? ?Zupełnie nie.

Od Ciebie i Twojego partnera zależy, czy zapewnisz intymność, zabawę, komunikację, współudział, ekscytujące i inspirujące spotkania, świetlaną przyszłość, domniemaną seksualność i uczucia na co dzień.

Zarówno przed, jak i po przeprowadzce, tradycyjne pary i pary w związkach na odległość zawsze będą miały bardzo wysoki wskaźnik niepowodzeń.

Jednak relacje na odległość mają dodatkowe bariery: idealizacja, ponowne uczenie się, niepewność, brak komunikacji, samotność itp.

Walka o twój związek zależy od ciebie. Nieważne, co mówią ludzie i statystyki!

Twoja para nigdy nie jest skazana na porażkę.

Zawsze możesz być wyjątkiem od reguły, ale dzisiaj ważne jest, aby postawić wszystkie szanse po swojej stronie, aby stać się częścią par, które trwają i rozkwitają .

Dlatego gorąco zachęcam do przeczytania tego artykułu, o którym napisałem: „ Jak sprawić, by Twój związek na odległość działał? „!

Author: Erika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *