5 kluczy do przetrwania związku na odległość i pokonania dystansu

Po prostu przetrwanie związku na odległość nie jest celem.

Internet zdecydowanie sprawił, że związki na odległość stały się o wiele bardziej powszechne i, w większości, ułatwiły sobie z nimi radzenie sobie.

Ale przetrwanie związku na odległość nie jest tak naprawdę celem.

Jak każdy związek, chcesz, aby się rozwijał i rozkwitał, i tak samo jak w przypadku każdego związku, dwa kluczowe składniki, aby to się stało, to determinacja i zaangażowanie.

Niestety , setki lub tysiące mil od siebie sprawia, że ​​jest to trochę trudniejsze . Trudne, ale nie niemożliwe .

Klucz do pokonania dystansu

Bez wątpienia słyszałeś, jak mówiono, widziałeś, jak napisano (a nawet posłuchałeś, jak to śpiewa), że komunikacja jest kluczem.

Ale jakkolwiek by to nie zabrzmiało banalnie, jeśli chodzi o przetrwanie związku na odległość, jest to po prostu prawda .

W związku na odległość nie masz przewagi w postaci regularnego kontaktu fizycznego, więc jesteś zmuszony polegać na innych metodach komunikacji. I bardzo często znalezienie nowych i innych sposobów komunikacji wymaga trochę wyobraźni.

Większość ludzi polega na e-mailu i telefonach komórkowych, i nie ma wątpliwości, że oba są niezwykle ważne, jeśli chcesz, aby twój związek się rozwijał, ale masz też inną metodę na intymne łączenie się, gdy jesteś z dala , metoda, która jest bardzo często zaniedbane w dzisiejszych czasach nowoczesnej technologii, zarówno emocjonalnie , jak i fizycznie .

przetrwać związek na odległość

Odręcznie napisany list lub kartka może tak wiele powiedzieć twojemu kochankowi? zwłaszcza jeśli masz trudności z porozumiewaniem się przez telefon.

Czasami coś można powiedzieć przez telefon w ferworze, ale później gorzko tego żałuje i trudno jest je cofnąć .

Słowa wychodzą źle i bardzo często to, co mówisz, nie jest tym, co masz na myśli.

Dla wielu osób pojawia się również problem różnych stref czasowych . Trudno zrobić przydział telefonu, gdy dla jednego z Was jest godzina 3 nad ranem.

Tutaj pojawia się zaleta listu pisanego. Możesz poświęcić swój czas na napisanie go, zmienić go, dodać coś do niego i powiedzieć, co naprawdę masz na myśli, bez obawy, że wyjdzie to źle.

Musisz wyjść poza zwykłe przetrwanie związku na odległość .

Oczywiście nie próbujesz prześcignąć Jane Austen i nikt nie mówi, że Twój list musi mieć gramatyczną poprawność egzaminu z języka angielskiego, ale słowa pisane od serca mogą zapewnić, że wyjdziesz daleko poza zwykłe przetrwanie związek na odległość.

Możesz również dołączyć do swojego listu rzeczy, takie jak mała kartka ze spryskanymi perfumami/wodą kolońską (oczywiście nie rób tego, jeśli twoja druga połówka ma katar sienny!), zdjęcia przypominające im, jak bardzo jesteś wspaniały, a nawet mały kosmyk włosów (nacisk na mały? potrzeba zupełnie nowej fryzury, aby zakryć usunięty kępek, nie jest dobrym pomysłem!).

Odręcznie napisany list jest o wiele bardziej intymny niż pisany na maszynie e-mail i może powiedzieć o wiele więcej niż SMS-a.

Oczywiście, w trakcie pracowitego dnia, kiedy możesz mieć tylko kilka minut do stracenia, oba te sposoby są kluczowymi sposobami, aby twój kochanek wiedział, że o nich myślisz , ale kiedy jesteś sam, czujesz się samotny i tęskniąc za ukochaną osobą , napisanie do niej listu może naprawdę pomóc zbliżyć się do siebie.

A najlepsze jest to, że możesz zachować listy, czytając i ponownie czytając każdy z nich, gdy potrzebujesz dodatkowego wsparcia i nie możesz ze sobą rozmawiać.

Ale to nie wszystko, czego potrzebujesz.

przetrwać związek na odległość

5 sekretów, aby stać się ocalałymi w związku na odległość

Statystyki pokazują również, że od 70% do 82% związków na odległość kończy się, ponieważ pary nie planują zmian. I to jest OGROMNE.

Więc chcesz utrzymać swój związek? Nie damy ci tutaj żadnej fałszywej nadziei. To jest trudne!

Ale można to zrobić przy odrobinie wysiłku . Oto pięć wskazówek, które pomogą Ci po drodze!

1. Ustaw zasady

Zacznij od ustalenia podstawowych zasad relacji. Porozmawiaj o:

  • Jak często będziesz dzwonić
  • Ile godzin dziennie planujesz komunikować
  • Jak często powinniście się odwiedzać
  • I wszystko inne, co jest ważne dla was obojga!

Przedyskutuj szczegółowo swoje oczekiwania, zanim się rozejdziesz. Jeśli teraz wszystko zostanie wyłożone na stół, później nie będzie zamieszania .

2. Buduj zaufanie i bądź uczciwy

Zaufanie i uczciwość są niezbędne do przetrwania związku na odległość. Upewnij się, że masz pełne zaufanie do swojego partnera, zanim się rozstaniesz , jeśli to możliwe.

Ale jak rośnie zaufanie między wami?

Wyobraź sobie umawianie się ze swoją drugą połówką. Ubierasz się ładnie i jesteś gotowy na spotkanie z nimi. Następnie dzwonią do Ciebie w ostatniej chwili, aby powiedzieć, że muszą anulować.

Jak byś się czuł?

Zraniony. Zawiedziony. I prawdopodobnie byś im też ufał trochę mniej .

Wyobraź sobie, że ciągle ci to robili. Zaufanie całkowicie by zniknęło.

Upewnij się, że nie odpadniesz, kiedy planujesz do nich zadzwonić lub odwiedzić. Szanuj ich i daj im pewność siebie, a zdobędziesz zaufanie partnera.

3. Korzystaj z technologii

Jeśli chcesz odnieść sukces w swoim związku na odległość, zapamiętaj te słowa. Skype . Netflix. Teledildonics . Książki o związkach. Gadżety dalekiego zasięgu .

Wykorzystaj wszystko, co możesz, aby pomóc swojemu związkowi. Najlepszą inwestycją, jaką możesz zrobić, jest w siebie. Użyj Skype’a, aby porozmawiać ze swoim partnerem, zamiast wydawać pieniądze na dzwonienie do niego.

Następnie zainwestuj część tych pieniędzy na konto Netflix, aby móc umawiać się na randki filmowe na Skypie ze swoim partnerem. A także pamiętaj, aby zainwestować w poradniki dla związków, w teledildonicę i gadżety dla związków na odległość, takie jak bransoletki lub poduszki na odległość!

Wszystkie te produkty zostały zaprojektowane, aby pomóc parom, które spotykają się na długich dystansach, i zdecydowanie mogą ułatwić i uprzyjemnić życie parze.

pokonać dystans

4. Bądź pozytywny i pewny siebie

Istnieje duża szansa, że ​​wielu członków Twojej rodziny i przyjaciół mówi Ci, że w tym momencie życia nie potrzebujesz związku na odległość.

Powinieneś szanować ich opinie, ale tylko Ty i Twój partner najlepiej znacie Wasz związek . Prawidłowy?

To, co mogło nie działać w świecie randek trzydzieści lat temu, może działać dzisiaj.

Więc zajmij się hobby, aby odwrócić uwagę. Zaplanuj częste odwiedzanie partnera. I bądź pozytywny !

Tylko oboje możecie decydować o wierze swojego związku, więc nie słuchaj pesymistów.

5. Zrób coś zabawnego!

Jak powiedzieliśmy wcześniej, najlepszą inwestycją, jaką możesz zrobić, jest w siebie .

Jeśli jesteś kimś takim jak my (i prawie każdą inną parą na odległość), odkryjesz, że rozmowa między tobą a twoją drugą połówką zacznie zanikać w ciągu pierwszych kilku miesięcy rozłąki.

Kiedy początkowe uczucie mrowienia zaniknie, wydaje się, że nie ma już o czym rozmawiać . W pewnym momencie twojego związku rozmowa stanie się przestarzała.

Nie martw się jednak, ponieważ znaleźliśmy rozwiązanie Twojego problemu. W tym momencie powinieneś zacząć aktywnie podchodzić do swojego związku na odległość, tak jak w prawdziwym życiu!

Planuj randki, uwodzij swojego partnera, graj w gry, rób różne zajęcia, ucz się od siebie i baw się dobrze . Na tym polega związek, więc nie wywieraj na siebie zbyt dużej presji, jeśli nie możesz wymyślić fajnego tematu do dyskusji .

Zrób coś innego i po prostu ciesz się dzieleniem czasu ze swoim kochankiem.

Wniosek

Chociaż przetrwanie związku na odległość z pewnością wymaga zaangażowania i determinacji, rozwijanie i pielęgnowanie wymaga również odrobiny wyobraźni .

Nie jest to łatwe zadanie. Przynajmniej na początku.

Ale po przeżyciu 3-letniego międzynarodowego związku na odległość i poślubieniu mojej dziewczyny mogę ci powiedzieć, że warto!

Author: Erika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *