Plusy i minusy zasady braku kontaktu w związku na odległość

brak reguły kontaktu związek na odległość

Utrzymywanie relacji z ukochaną osobą na odległość jest już trudne.

Kiedy musisz zmusić się do przebudzenia, ponieważ jest rano tam, gdzie są, i jest to jedyny czas, jaki mają. Kiedy musisz opuścić przyjęcie urodzinowe przyjaciela, ponieważ twoja druga połówka przyjeżdża na weekend .

Poświęciłeś pewne rzeczy, aby poświęcić czas na komunikację za pomocą nowoczesnych technologii. Wtedy nagle twój partner prosi o zasadę braku kontaktu.

Jak byś się czuł? Czy powinieneś powiedzieć tak?

Praktyka bezkontaktowa jest popularna wśród par, które zerwały. Niektórzy odzyskali swojego byłego , a niektórzy się pożegnali. Ale czy to działa również w relacjach na odległość? Jeśli odległość jest tak zniechęcająca, czy brak kontaktu jest nawet konieczny w przypadku relacji na odległość?

Jako strona odbierająca, zasada braku kontaktu jest dość trudna do przyjęcia . Często kwestionujesz swoją wartość jako partnera i pytasz, jakie znaki przegapiłeś lub czy przez cały ten czas coś zaniedbywałeś?

Rozpoczyna się gra w obwinianie, która tylko pogłębia ból w związku na odległość, a ty jesteś proszony, aby w ogóle się nie komunikować.

Ale zanim przejdziemy dalej, odróżnijmy Regułę braku kontaktu od Ghosting. W przypadku niektórych osób w związku te dwa elementy mogą być wymieniane lub mieszane, co powoduje więcej zamieszania i nieporozumień między obiema stronami.

Ghosting a zasada braku kontaktu

ghosting zasada braku kontaktu za wady relacji na odległość

Zacznijmy od Ghostingu. Od słowa głównego „duch”? równa się nieistnieniu. Drugi partner znika jak duch, całkowicie odcinając się od swojego świata bez żadnego wyjaśnienia.

Nie ma żadnych znaków uprzednich i żadnych prób wyjaśnienia ich wersji historii. Jest to szczególnie łatwe w przypadku relacji na odległość, w których drugi partner całkowicie znika. Przenoszą adres i zmieniają szkołę lub miejsce pracy, pozostawiając Cię bez śladu.

Ghosting to strategia rozstania, której niektórzy używają do zakończenia związku . Co najczęściej przynosi odwrotny skutek.

Osoba, która doświadcza Ghostingu, nie ma żadnego zamknięcia z powodu nagłego zniknięcia. Z jednej strony osoba, która „uświęciła”? mógł uniknąć niewygodnej sytuacji, ale będzie „nawiedzony”? na całe życie.

Natomiast zasada braku kontaktu ma miejsce, gdy obie strony zgadzają się przejść przez okres braku komunikacji. Celem jest umożliwienie sobie nawzajem odnalezienia siebie i ponownej oceny ich związku.

Największą różnicą między nimi jest wzajemne porozumienie między obiema stronami. Tak więc możliwość powrotu do siebie jest nadal możliwa. Inne kraje nazywają to „fazą ochłody”. w związku, w którym pozostają pośrodku między byciem oficjalnym razem i rozdzieleniem – nie tak „fajne”? miejsce.

Żadna reguła dotycząca kontaktu nie ma na celu pozwolić drugiemu partnerowi odczuć konsekwencji swoich działań . Aby byli odpowiedzialni i naprawdę doceniali to, co najważniejsze.

Sposób na tymczasowe uwolnienie się od toksycznego związku, gdy obiektywnie rozszyfrujesz, czy nadal jesteś na to gotowy, czy chcesz odpuścić.

Celem nie jest sprowadzenie ich z powrotem i zachowywanie się tak, jakby nic się nie wydarzyło, ale znalezienie swojej siły i tożsamości, aby stać się lepszą osobą, a ostatecznie parą .

Jakie są „zasady”? w regule Brak kontaktu

zasady bezkontaktowe zasady relacji na odległość widok relacji

Zanim przejdziemy dalej w rozważaniu zalet i wad zasady braku kontaktu, najpierw zrozummy „zasady”? za zasadą braku kontaktu.

W okresie, na który oboje się zgadzacie, będą miały miejsce:

  • Brak rozmów telefonicznych;
  • brak wiadomości tekstowych;
  • brak tagowania w mediach społecznościowych ;
  • brak bezpośrednich lub prywatnych wiadomości na koncie w mediach społecznościowych;
  • brak czatu wideo;
  • bez ślimacznicy , jeśli jesteś klasycznym romantykiem ;
  • nie „przypadkowoâ€?? wpadając na siebie w miejscach, o których wiesz, że często;
  • bez prześladowania na ich koncie w mediach społecznościowych (dla twojego własnego dobra).

W przypadku tych zasad będą miały zastosowanie pewne wyjątki, takie jak sytuacje nadzwyczajne, jeśli jest to sprawa życia i śmierci, kwestie prawne lub gdy w grę wchodzi opieka nad dzieckiem i wsparcie.

Jednak we wszystkich tych okolicznościach nadal istnieją pewne ograniczenia , takie jak rozmowa ze sobą TYLKO w odniesieniu do wyjątku. Oznacza to, że zawsze możesz rozmawiać TYLKO o wsparciu finansowym Twojego dziecka. W przypadku jakichkolwiek innych problemów nigdy nie należy komunikować się ze sobą.

Jak długo powinna obowiązywać zasada NO CONTACT?

Średnio powinno to być od czterech do sześciu tygodni, w zależności od stanu serca i stanu psychicznego . Cztery tygodnie lub 30 dni powinny wystarczyć, aby wszystko ułożyć.

W tym okresie nie powinno się ze sobą kontaktować, poza wymienionymi powyżej zwolnieniami. Albo możesz sam całkowicie złamać tę zasadę.

Co robisz, gdy partner kontaktuje się z Tobą jako pierwszy?

zmęczone oczekiwanie bezkontaktowe zasady widok relacji na odległość

Pomimo chęci odpowiedzi lub oddzwonienia, trzymaj się. Może przedwcześnie kończysz zasadę braku kontaktu, co może ostatecznie prowadzić do niepożądanych rezultatów. Zasada została ustanowiona z konkretnego powodu, być może dlatego, że jesteś zmęczony czekaniem na siebie w Internecie .

Lub nie rozpoznajesz drobnych problemów, które narosły z biegiem czasu. Najlepiej jest najpierw znaleźć odpowiedzi w sobie, zamiast ulegać swoim uczuciom. Przede wszystkim, jeśli osoba, która skontaktowała się z Tobą jako pierwsza, jest osobą, która zainicjowała regułę.

Zanim wskoczysz do ognia, spójrz na niego z perspektywy osoby postronnej z obiektywnym widokiem . Jeśli twój partner skontaktował się z tobą przed końcem okresu, może po to, by wypełnić chwilową tęsknotę, którą przyniosła mu twoja nieobecność.

Rzeczywiście, tęsknią za tobą . Tęsknią za tobą, ponieważ są przyzwyczajeni do tego, że cały czas masz cię w pobliżu. A samotność daje im samotność, do której tylko Ty możesz się zająć .

Teraz, jeśli jesteś na przeciwległym końcu, gdzie czujesz, że nie możesz dłużej zachować dystansu i milczeć, pomyśl dwa razy. Fakt, że się załamujesz, może odbijać się na twojej zdolności do kontrolowania siebie i podejmowania obiektywnych decyzji.

Zanim zaczniesz, przyjrzyjmy się bliżej korzyściom i negatywnym skutkom braku zasady braku kontaktu w związku na odległość, zanim wykonasz kolejny ruch.

Plusy i minusy braku kontaktu w związku na odległość

Brak reguły kontaktu to jedna z tych zasad, które lepiej powiedzieć niż zrobić. Ustalenie zasad, od długości po mechanikę, jest dość łatwe do wykonania, ale trudniejsze do wprowadzenia w życie .

Niestety, nie ma mrugnięcia o średniej co do tego, ilu z nich udało się przejść, czy nie. Tak więc wejście w jedno jest ryzykiem samym w sobie. Zanurzmy się i rozważmy zalety i wady.

Plusy

Znalezienie własnej wartości

znalezienie się warta bezkontaktu zasady związek na odległość

W tym czasie twoim celem nie jest znalezienie sposobu na powrót w ramiona, ale odnalezienie siebie. Naucz się cenić siebie jako osobę bez niego u twego boku .

Wyjaśnij sam czas, w którym zacząłeś, kiedy zgodziłeś się wejść w związek na odległość. Bez zwykłych rozmów telefonicznych lub czatu wideo byłby to idealny czas na zakończenie całej listy rzeczy do zrobienia, a nawet listy wiader.

Nie możesz dać tego, czego nie masz. Dlatego musisz najpierw pokochać siebie i zaspokoić swoje potrzeby, zanim będziesz mógł dotrzeć do innych ludzi. Zamiast zamykać się w swoim pokoju, użalać się nad sobą, ponieważ twój partner nie jest już w kontakcie, wyjdź i ruszaj dalej.

Rozproszenie lub zbiegła koza, która przyda się na dłuższą metę. Rozbudź na nowo pasję, którą kiedyś utraciłeś i stań ​​się swoim najlepszym ja z dala od cienia innych . Zdasz sobie sprawę ze swojej wartości i nigdy nie zadowolisz się niczym niższym niż to, na co zasługujesz.

Tworzenie nowej perspektywy

Czas spędzony z dala od siebie pozwoli ci ponownie przyjrzeć się swojemu związkowi, a nawet całemu życiu . Czy to jest życie, którego chciałeś? Czy widzisz siebie z tą samą osobą w nadchodzących latach? Czy chciałbyś przenieść się tam, gdzie są, czy odwrotnie? Czy on/ona jest JEDYNY?

Bez spójnego głosu obok ciebie, podsłuchu, a nawet błagania o twoją uwagę, zyskasz inną perspektywę. Otworzysz swoje drzwi na opinie i porady innych ludzi.

Często, kiedy jesteś w związku, zostajesz zaślepiony tym, co dzieje się w twoim związku. Są rzeczy, które świat zewnętrzny widzi, a ty nie. Ich opinie mogą cię obudzić lub wzmocnić więź, którą masz z partnerem .

Zyskaj przejrzystość

zyskaj przejrzystość zasady bezkontaktowe relacje na odległośćKiedy już zdobędziesz nowe spojrzenie na swój związek, w grę wchodzi jasność. Rzeczy stają się jasne jak lustro , w którym bardziej używasz głowy niż serca, aby zrozumieć, co się dzieje.

Decyzja leży w twojej dłoni, ale nowe pary oczu dadzą ci istotny dowód , aby uświadomić sobie, czy w końcu warto walczyć .

Iskra ciekawości

Przerwa w rutynie pary może być początkowo niewygodna. Zwłaszcza jeśli przywykłeś do znajomości ich miejsca pobytu w określonym czasie.

Postawienie partnera w ciemności wzbudza ciekawość, zwłaszcza jeśli nie wie o niczym, co możesz robić, poza rozmową z nim. Pozwól im być. Pamiętaj, nieobecność sprawia, że ​​serce jest bardziej czułe.

Cons

Relacje odbicia

Niektórzy ludzie, którzy byli w zbyt wielu związkach, co czyni to nawykiem, nie mogą zniechęcić żadnej zasady kontaktu.

Zwłaszcza jeśli partner jest oddalony od siebie o wiele kilometrów, łatwo wpaść w pułapkę wpadnięcia na najbliższego. Nawet jeśli ostatnim partnerem mógł być TEN JEDYNY, sama ich nieobecność staje się zbyt trudna do zniesienia .

Tęsknisz za kimś, z kim możesz podzielić się swoimi emocjami. Ulegasz relacji z odbicia, aby wypełnić lukę. Ale potem zdajesz sobie sprawę, że nowy nigdy nie może przewyższyć twojego poprzedniego związku.

Sprawiając, że czujesz się bardziej nieszczęśliwy z powodu siebie. A ty, najgorzej radzisz sobie z zasadą braku kontaktu.

Paranoja

paranoja wady bezkontaktowe zasady relacji na odległość

W związkach, nawet na odległość, dzielimy się jak najwięcej, aby pokazać, że niczego nie ukrywamy. Niespodziewanie, kiedy normalna komunikacja ustaje, paranoja może nad tobą zapanować.

Brak słyszalności od nich może zbić cię z tropu. W końcu spodziewasz się najgorszego, opłakujesz coś, co się nie wydarzyło.

Wysokie oczekiwania

Kiedy oczekujesz zbyt wiele, myśląc, że zasada braku kontaktu w końcu cię połączy, czeka cię ogromne rozczarowanie. Zwłaszcza jeśli wynik jest całkowicie odwrotny, czujesz się bardziej zdezorientowany i rozczarowany niż kiedykolwiek.

Przygotowuję cię na kolejną rundę rozdzierającego serce zerwania. Wtedy poczujesz, że Twój czas i wysiłek zostały zmarnowane.

Co zrobić po wygaśnięciu zasady braku kontaktu?

Po zakończeniu okresu najlepiej usiąść i porozmawiać o swoim następnym planie .

W każdym razie, gdy twój partner zacznie “ghostingâ€?? na Ciebie, odczekaj co najmniej 90 dni przed rozpoczęciem rozmowy w celu „check-inâ€?? na nich, jeśli reagują dobrze i dobrze. Jeśli nie, weź to jako wskazówkę, że nadszedł czas, aby przejść dalej.

Prawda może być apodyktyczna, ale oznacza to tylko, że twój partner nie był właściwy, a ten właściwy rzeczywiście pojawi się w idealnym momencie . Decyzja należy do Ciebie.

Dopóki obie strony zgadzają się, aby znaleźć dla siebie to, co najlepsze, nie ma reguły, która mówi, że nie da się tego zrobić.

Wprowadzenie zasady braku kontaktu, zwłaszcza w związku na odległość, nie jest łatwym wyczynem, chociaż w porównaniu z osobami w pobliżu, wprowadzenie jej w życie może być łatwiejsze.

Ale fala emocji, od ulgi, przez gniew, po strach, jest taka sama, niezależnie od tego, czy jesteś blisko, czy nie.

Aby uchronić swoje serce przed kolejną rundą bólów serca, pamiętaj o celu zasady braku kontaktu . Celem jest osiągnięcie stabilności emocjonalnej i psychicznej, aby zaakceptować wszystko, co może się zdarzyć w twoim związku.

To czas na uzdrowienie z odurzającego związku, ciągłych wymagań i obowiązków, które dzielicie z partnerem. Toksyczne związki mogą doprowadzić was do wzajemnej nienawiści.

Nienawidzisz kogoś nie dlatego, że go nie kochasz, ale dlatego , że czujesz się jak wyrzutek ze związku .

Zasługujesz na więcej. Ten, kto naprawdę cię kocha, będzie szanował osobę, którą się stałeś, piękną i pełną pasji. Wykorzystaj w pełni to doświadczenie. Jeśli on / ona cię kocha, wrócą, jeśli nie, to może nigdy nie miało tak być.

Author: Erika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *