Poradnik dotyczący małżeństwa na odległość: jak sobie radzić i jak go utrzymać?

małżeństwo na odległość

Małżeństwo jest jednocześnie błogosławieństwem i wyzwaniem . Nagle dzielisz z kimś połowę swojego życia, od sypialni po finanse, ocenę kredytową i najgłębsze myśli i uczucia. Wrzuć dużą odległość do miksu, a stanie się to jeszcze większym wyzwaniem, ale nadal może być całkiem udane.

Jak więc możesz mieć małżeństwo na odległość i być w stanie sobie z nim radzić i utrzymać je w mocy?

Jako osoba musisz zachować niezależność i pewność siebie, jednocześnie zapewniając silną komunikację między wami. Zawsze spraw, aby Twój partner czuł się kochany , wyjątkowy i pożądany i staraj się widywać się tak często, jak to możliwe.

Mając odpowiednie narzędzia za pasem, możesz zamienić długodystansowe małżeństwo w sukces. Ale jak? Aby odnieść sukces, potrzebujesz wszystkich odpowiednich wskazówek i trików. Kluczem jest poznanie największych problemów w małżeństwie na odległość i znalezienie rozwiązań.

Omówimy dogłębnie tajniki małżeństwa na odległość.

Zagłębimy się nawet w ważne kwestie, takie jak radzenie sobie, gdy w związku jest dziecko i jak upewnić się, że w związku nie ma niewierności , co może być powodem do niepokoju w niektórych, odległych od siebie związkach.

Problemy małżeńskie na odległość

Każde małżeństwo będzie miało swój własny zestaw problemów, ale niestety małżeństwa na odległość mogą mieć jeszcze więcej problemów. Biorąc to pod uwagę, przyjrzymy się niektórym z najczęstszych problemów małżeńskich na odległość i sposobom ich rozwiązywania.

Problemy z komunikacją

Może to działać na wielu różnych poziomach.

1- Nie masz o czym rozmawiać

Niektórzy ludzie mogą stwierdzić, że zabrakło im tematów do rozmów, gdy są osobno. Można to naprawić, zaczynając od czegoś prostego, na przykład „Jak minął dzień?” Pamiętaj, że small talk jest nadal ważny , gdy jesteś w związku małżeńskim i może prowadzić do wielu rozmów.

2- Za dużo mówisz

Wiele osób ma wrażenie, że w małżeństwie na odległość trzeba rozmawiać bez przerwy . Faktem jest, że może to stać się irytujące i nudne . Dajcie sobie nawzajem trochę przestrzeni, a kiedy nadejdzie czas, na pewno będziecie prowadzić lepsze, bardziej dogłębne rozmowy.

3- Oczekujesz natychmiastowych odpowiedzi

Jeśli myślisz, że twoja żona lub mąż powinni odpowiedzieć natychmiast, czeka cię dość rozczarowujący szok w małżeństwie na odległość. Jeśli to cię denerwuje, możesz mieć głębsze kwestie, które musisz omówić w swoim małżeństwie, takie jak strach przed zdradą i kłamstwem.

4- Niewłaściwa komunikacja

Jest to szczególnie ważne, jeśli piszesz do swojego partnera. Błędne odczytanie tekstu i „zrozumienie go w niewłaściwy sposób” może być łatwe, więc upewnij się, że rzeczywiste rozmowy telefoniczne i czaty wideo przeważają nad tekstami, zwłaszcza jeśli mówisz o czymś ważnym.

5- Zbyt częste kłótnie

Jeśli się kłócisz, poświęć trochę czasu na relaks, zanim wrócisz do rozmowy. Gdy się ochłodzisz, zadzwoń do swojego partnera zamiast pisać , aby przeprowadzić lepszą rozmowę, która nie zostanie źle odczytana.

6- Ignorowanie się nawzajem ze złości

Tak, zdarza się to dość często i może być katastrofalne w małżeństwie na odległość. Jeśli jesteś zły, możesz zająć kilka godzin, aby się ochłodzić. Nie oznacza to, że powinieneś ignorować swojego partnera i sprawiać, by czuł się zdenerwowany lub zaniepokojony, że związek dobiega końca.

7- Nie dzielenie się uczuciami

Nie chcesz martwić się swoją partnerką podczas związku na odległość, ale niedzielenie się swoimi uczuciami – nawet tymi złymi – może doprowadzić do niepowodzenia w małżeństwie. Zawsze omawiaj uczucia , aby jak najszybciej je rozwiązać.

problemy z komunikacją pogląd małżeństwa na odległość

Rozrastający się

Jednym z głównych problemów, które można poczuć w małżeństwie na odległość, jest to, że ona i jej partner się rozstają. Jest to szczególnie ważne, jeśli czujesz, że nie masz o czym rozmawiać, nie wydajesz się ?łączyć? i nie widujesz się często. Więc jaka jest poprawka?

Najlepszą rzeczą do zrobienia jest wspólne planowanie. Może to być coś tak prostego, jak zarezerwowanie czasu raz w tygodniu na czat wideo, aby porozmawiać i posłuchać muzyki, lub większe plany, takie jak wizyta, która obejmuje wiele zajęć, które oboje lubisz.

Upewnij się również, że komunikujesz się ze swoim partnerem o tym, jak się czujesz. Omawianie problemów zawsze przyniesie lepsze rozwiązanie niż trzymanie go w środku. Znajdźcie sposoby, abyście dwoje mogli ponownie się zbliżyć.

Problemy z zaufaniem

Problemy z zaufaniem to jedno z największych wyzwań, z jakimi mogą się zmierzyć relacje na odległość, a może to być napędzane wieloma różnymi czynnikami:

Zazdrość

Zazdrość jest w rzeczywistości powszechna w związkach, niezależnie od tego, czy są blisko, czy daleko. Sztuka polega na tym, aby nie dać się przejąć zazdrości, a jeśli ten problem pojawia się i znika, najlepiej porozmawiaj o tym ze swoim partnerem, aby znaleźć rozwiązanie.

Pocieszenie to długa droga, więc nie pozwól mu zajrzeć do swojego umysłu, porozmawiaj ze swoim partnerem.

Niewierność

Oszukiwanie w przeszłości z pewnością da komuś powód do problemów z zaufaniem w małżeństwie na odległość. Jednak zdecydowałeś się wybaczyć partnerowi i iść dalej, wtedy nie powinieneś mieć do niego urazy ani czuć się niepewnie. Ponownie rozmowa z partnerem jest najlepszym rozwiązaniem.

Niepewność

Niepewność prawie zawsze będzie częścią małżeństwa na odległość. Jesteś osobno przez dłuższy czas bez kontaktu fizycznego, więc martwisz się, że partner może przyciągnąć wzrok (lub ręce).

Jednak pewność siebie ze swoim partnerem zawsze będzie najlepszą drogą do sukcesu.

problemy z zaufaniem problemy małżeńskie na odległość

Samotność

Kiedy jesteś z dala od partnera przez dłuższy czas, nie jest tajemnicą, że w pewnym momencie poczujesz się samotny . To normalne i naturalne. Ale jak sobie radzisz?

 • Spotykaj się z przyjaciółmi.
 • Zdobądź hobby (być może coś, z czego ty i twój partner możecie cieszyć się razem).
 • Otaczaj się bliskimi.
 • Staraj się odwiedzać swojego partnera tak często, jak to możliwe .
 • Zorganizuj specjalne ?nocne randki? ze swoim partnerem, gdzie robisz coś przez telefon.
 • Rozmawiaj na czacie wideo ze swoim partnerem przynajmniej raz w tygodniu.
 • Napisz i zadzwoń do swojego partnera (nie przesadnie).
 • Porozmawiaj z nimi o swoich uczuciach i spróbuj znaleźć rozwiązanie.
 • Wysyłajcie sobie nawzajem specjalne prezenty, takie jak wiersze, listy miłosne, a może biżuterię, koszulki, kubki lub inne urocze prezenty.
 • Znajdź zajęcia, które mogą Cię zainteresować.
 • Znajdź pracę, jeśli jeszcze jej nie masz. Lub zmień karierę, jeśli się nudzisz.
 • Nauczyć się czegoś nowego.
 • Trzymaj zdjęcia Ciebie i Twojego partnera w pobliżu , na przykład w telefonie lub w ramkach w całym domu.
 • Odliczaj w telefonie do następnego ich zobaczenia, aby mieć na co czekać z grafiką.

Czy małżeństwo na odległość może działać?

małżeństwo na odległość działa widok

Prosta odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, małżeństwo na odległość może działać. Czy to oznacza, że ​​będzie łatwo?

Nie.

Czy to oznacza, że ​​będzie fajnie?

Nie, ale może to zadziałać, jeśli oboje naprawdę spróbujecie i będziecie całkowicie oddani związkowi.

Ważne jest, aby pamiętać, że powiedziałeś ?Tak? z powodu. Niezależnie od tego, czy wiedziałeś, że będą musieli się oddalić, czy nie, jesteście sobie oddani i powinniście pozostać oddani bez względu na odległość.

Pamiętaj też, że każde małżeństwo ma swoje wzloty i upadki. Niektóre małżeństwa powstaną, aby stawić czoła wyzwaniom, podczas gdy inne rozpadną się . To od dwojga ludzi w związku zależy, czy przetrwają próbę czasu, czy stłuczą się jak szkło.

Małżeństwo na odległość z dzieckiem

Małżeństwa na odległość są niezaprzeczalnie trudnym wyzwaniem, ale kiedy dodajesz do związku dziecko, sprawy stają się jeszcze trudniejsze . Wyobraź sobie, że próbujesz opiekować się małym dzieckiem, zasadniczo jako samotny rodzic, podczas gdy drugi rodzic jest daleko?

Nie ma wątpliwości, że małżeństwo z dzieckiem na odległość będzie jednym z największych wyzwań, z jakimi może się zmierzyć dana osoba, jeśli chodzi o związki. Więc jakie są te problemy i jak możesz je naprawić?

Robić wszystko sam

robisz wszystko sam kochanie ldm

Jeśli jesteś jedynym rodzicem w gospodarstwie domowym, oczywiście nie masz innego wyjścia, jak zrobić wszystko samodzielnie. Od zmiany pieluch , przez karmienie dziecka, po sprzątanie całego domu i przygotowywanie obiadu, robisz to wszystko .

Staje się to dość przytłaczającą sytuacją dla rodzica, który jest w domu z dzieckiem, podczas gdy drugi rodzic mieszka daleko. Pogodzenie się z tak dużym wyzwaniem może być trudne, ale na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz zrobić:

 • Wyraź swój stres swojemu partnerowi . Zadzwoń do nich często, abyś mógł „rozładować” i miejmy nadzieję, że drugi rodzic może cię uspokoić i zachęcić, że nie będzie to sytuacja wieczna.
 • Uzyskaj pomoc od przyjaciół i członków rodziny. Przez większość czasu najlepsi przyjaciele, mamy, ciotki i babcia są chętne do pomocy nowej mamie, która jest sama z nowiutkim dzieckiem. Zadzwoń do swoich bliskich, gdy potrzebujesz pomocy lub po prostu godzinnej przerwy!
 • Bądź pozytywny. Może to być trudne, gdy stajesz przed takim dużym wyzwaniem, ale zawsze pamiętaj, że małżeństwo na odległość jest tylko tymczasowe i twój partner wkrótce wróci, nawet jeśli to tylko wizyta.

Drugi rodzic tęskni za wszystkim

Pierwsze słowo, pierwszy krok i pierwszy uśmiech to wielkie kamienie milowe dla dziecka; a twój partner prawdopodobnie przegapi prawie wszystkie z nich . Może to być niezwykle denerwujące dla obojga rodziców, więc jak sobie z tym poradzić?

 • Porozmawiaj wideo ze swoim partnerem , jeśli możesz. W momencie, gdy dziecko zacznie chodzić, zadzwoń do niego, aby również mogło cieszyć się kilkoma pierwszymi krokami. To nie będzie to samo, co zobaczenie go osobiście, ale zdecydowanie pomaga!
 • Nagraj kamienie milowe i wyślij je do swojego partnera, jeśli w danej chwili nie może prowadzić wideoczatu. W ten sposób nadal będą mogli zobaczyć niektóre z „pierwszych” dzieci.
wideo tchat dziecko rodzice ldm

Rutyny zostają zrujnowane, gdy przybywa drugi rodzic

Kiedy jest to tylko rodzic i ich dziecko, szybko ustala się rutyna. Niestety, kiedy drugi rodzic przychodzi na wizytę lub na stałe wraca do domu, rutyna może się popsuć – co oznacza jedno bardzo zdenerwowane dziecko i jeszcze bardziej zestresowani rodzice .

Najlepszym rozwiązaniem tego konkretnego problemu jest poinformowanie drugiego rodzica, jaka jest dokładna rutyna, zanim przejdą przez drzwi.

Nadal będzie trochę niepewnie, ponieważ dziecko jest podekscytowane widokiem drugiego rodzica i chce spędzać z nim czas, ale jeśli rutyna w większości pozostaje taka sama, nie powinno to być zbyt dużym problemem.

Rodzice z trudem znajdują dla siebie czas

Niemowlę zajmuje prawie cały Twój czas: w końcu polega na Tobie we wszystkim! Biorąc to pod uwagę, łatwo jest stracić czas na spędzenie z partnerem i takie drobiazgi, jak „nocna randka”. przez Skype może odejść w przeszłość.

Może to ostatecznie spowodować problem w małżeństwie na odległość, ponieważ rodzic z dzieckiem staje się bardziej zestresowany, a rodzic bez dziecka czuje się samotny i rzucony na bok.

Najlepszą rzeczą do zrobienia jest starać się jak najwięcej komunikować . Poinformuj drugiego rodzica, jak bardzo jesteś zajęty dzieckiem, ale i tak znajdziesz dla niego czas. Powinni w pełni rozumieć sytuację, a wszystko stanie się znacznie lepsze, gdy drugi rodzic przyjdzie z wizytą/wprowadzi się z powrotem.

komunikować się, jak to możliwe, widok ldm

Inny rodzic nie łączy się z nowym dzieckiem

To też może być trudne. Jako rodzic z dzieckiem dostajesz wszystko jeden na jeden, kiedy jest to najważniejsze. Z drugiej strony, drugi rodzic utknął wiele kilometrów od swojej wiązki radości i nie ma czasu na nawiązanie więzi .

To może być bardzo denerwujące dla obojga rodziców, ponieważ oboje chcą nawiązać więź ze swoim noworodkiem. Kilka sposobów, aby upewnić się, że nadal mają jakąś więź, to wykonanie następujących czynności:

 • Mnóstwo rozmów wideo między dzieckiem a drugim rodzicem ma kluczowe znaczenie. Chociaż dziecko nie będzie mogło rozmawiać z drugim rodzicem, nadal będą się widywać i dziecko będzie w stanie rozpoznać drugiego rodzica.
 • Wysyłaj filmy i zdjęcia dziecka do drugiego rodzica. Chcą widzieć wszystko, co dzieje się z ich dzieckiem, tak samo jak Ty, więc nie zapomnij często aktualizować.
 • Staraj się odwiedzać jak najwięcej , niezależnie od tego, czy zabierasz dziecko na spotkanie z drugim rodzicem, czy ten drugi rodzic przychodzi w odwiedziny. Spróbuj zorganizować te spotkania, aby dziecko mogło lepiej poznać drugiego rodzica, gdy dorośnie.

Jak uniknąć rozwodu na odległość, gdy wszystko się rozpada?

unikaj widoku związku rozwodowego na odległość

Jednym wielkim pytaniem, jakie możesz mieć, jeśli chodzi o małżeństwo na odległość, jest to, jak je uratować ; a jeśli jesteś w takiej sytuacji, może to być całkowicie przytłaczające.

To nie tak, że możesz po prostu podejść do swojego partnera, przytulić go i porozmawiać o tym twarzą w twarz, więc jak możesz uratować małżeństwo na odległość, kiedy wszystko się rozpada?

Wszystko sprowadza się do podstawy całego związku na odległość. Oto kilka rzeczy, które możesz zrobić szybko, gdy czujesz, że twój związek jest w rozpaczy:

Spróbuj i odwiedź je jak najszybciej

W większości przypadków rozmowa o rozwodzie pojawia się po bardzo długim czasie, gdy się nie widzieliśmy. Wynika to z faktu, że tak, ludzie czują się samotni i zaczynają czuć się niechciani. Napraw to, odwiedzając swojego partnera tak szybko, jak to możliwe, jeśli możesz.

Wypowiedzieć

W każdym razie w czym problem? Brak komunikacji to pewny sposób na rozwiązanie związku, zwłaszcza małżeństwa. Musisz usiąść i poważnie porozmawiać ze swoim partnerem. Upewnij się, że odbywa się to twarzą w twarz lub przez telefon. Nigdy nie próbuj rozwiązywać problemów za pomocą wiadomości tekstowych!

Dajcie sobie nawzajem trochę przestrzeni

Może to brzmieć sprzecznie z intuicją, ale czasami ludzie potrzebują po prostu własnej przestrzeni, aby usiąść i „pomyśleć”. Nie oznacza to, że powinieneś całkowicie przestać rozmawiać, ale pozostawienie siebie na chwilę w spokoju może czasami załatwić sprawę .

Słuchać

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, aby uratować małżeństwo, to naprawdę słuchać tego, co dzieje się z drugą osobą. To pokazuje, że zależy Ci na ich uczuciach, ale także pokazuje, że chcesz pomóc w rozwiązaniu problemu.

Ufajcie sobie nawzajem

Kolejnym dużym problemem, który może prowadzić do rozwodu, jest brak zaufania. (I pozwól, że ci powiem, jeśli nie masz zaufania do małżeństwa, nie powinieneś się żenić). Jeśli jesteś już w związku małżeńskim i nie ufasz swojemu partnerowi, być może będziesz musiał wziąć udział w jakiejś terapii lub odbyć naprawdę długą dyskusję.

Nie panikuj

Może to być trudne, gdy czujesz, że twoje małżeństwo się rozpada, ale panika może prowadzić tylko do potencjalnych problemów. Możesz stać się potrzebującym, niespokojnym lub myśleć, że twój partner nie knuje nic dobrego (kiedy naprawdę jest lojalny). Zrelaksować się. Weź głęboki oddech i rób to krok po kroku .

Porozmawiaj z profesjonalistą

Tylko dlatego, że jesteście daleko od siebie, nie oznacza to, że doradca małżeński nie może ci pomóc. Czasami potrzebujesz osoby trzeciej, która wkroczy i naprawdę pomoże w rozwiązaniu poważnych problemów , których po prostu nie możesz rozwiązać samodzielnie.

Jak przetrwać małżeństwo na odległość?

Bycie z dala od osoby, którą kochasz, jest trudne, ale możesz to trochę ułatwić, robiąc właściwe rzeczy . Oto kilka prostych sposobów na przetrwanie w małżeństwie na odległość:

Ustaw datę zakończenia

ustaw datę zakończenia małżeństwa na odległość

Nie mogę wystarczająco podkreślić, jak ważna jest data zakończenia twoich problemów na odległość . Data zakończenia to coś, na co możesz się spodziewać. Przypomni ci, że ty i twój kochanek nie będziecie rozdzieleni na zawsze ; to tylko na razie .

Świetnym sposobem na zapamiętanie daty zakończenia jest dodanie odliczania w telefonie! Istnieje wiele wspaniałych aplikacji, które pozwalają umieścić odliczanie bezpośrednio na ekranie głównym, dzięki czemu codziennie możesz otrzymywać przypomnienia.

Data końcowa zapewni ci siłę i pewność siebie, gdy będziesz z dala od swojej drugiej połówki. Kiedy czujesz się samotny i zdenerwowany, wystarczy spojrzeć na datę końcową w telefonie , aby nie zniechęcić się i zamiast tego mieć nadzieję.

Pozostań zajęty

Nie ma nic gorszego niż siedzenie w domu i gapienie się w ścianę, czekając na powrót partnera. Jest to nie tylko nudne nie do uwierzenia, ale także sprawi, że czas będzie płynął bardzo wolno.

Aby upewnić się, że nie utkniesz w rutynie czekając na współmałżonka, zajmij się czymś. Podczas oczekiwania możesz wykonać wiele różnych czynności, w tym wypróbować nowe zajęcia, uczyć się nowych rzeczy, ćwiczyć, pracować lub chodzić do szkoły . Możliwości są praktycznie nieograniczone!

Innym sposobem, aby być zajętym, jest skontaktowanie się z przyjaciółmi i członkami rodziny, aby wyjść i dobrze się bawić.

Może to oznaczać pójście na kolację i drinka ze swoimi kumplami lub odwiedzenie babci i pomoc w podlewaniu jej roślin. Po prostu przebywanie z bliskimi sprawi, że będziesz zajęty i szczęśliwy podczas czekania.

Trzymaj je blisko

trzymaj je w pobliżu, widok relacji na odległość

Jak utrzymać ukochaną osobę blisko siebie, gdy jest w innym stanie, a nawet w innym kraju?

Co mam na myśli przez „trzymanie ich blisko siebie”? jest upewnienie się, że masz ich zdjęcie w wielu miejscach, zwłaszcza zdjęcia was dwojga razem . Częste oglądanie ich twarzy przypomni ci, jak bardzo je kochasz, dając ci siłę do kontynuowania.

Możesz także upewnić się, że pozostaną „w pobliżu” prowadząc wideoczaty przynajmniej raz w tygodniu. To da ci tyle samo ?prawie fizyczny kontakt? możesz otrzymać i jest bardzo ważną częścią zdrowego związku na odległość.

Staraj się planować wizyty tak często, jak tylko możesz . To świetny sposób na wzmocnienie twojego związku i zapewnienie odrobiny fizycznego i emocjonalnego połączenia, które pomoże ci przetrwać kilka następnych miesięcy. Zaplanuj specjalne wycieczki, zajęcia i romantyczne wieczory na randki, aby zobaczyć Cię podczas każdej wizyty.

Jak utrzymać przy życiu małżeństwo na odległość i unikać oszustw?

Nawet jeśli jesteś małżonkiem, jesteś bliższy niż kiedykolwiek i masz piękny związek, który nigdy nie był pełen zazdrości, a nawet myśli, że ktoś może być oszustem, bycie z dala od siebie przez tak długi czas może wywołać te uczucia. W rzeczywistości oszustwo jest jednym z największych zmartwień ludzi, którzy są daleko od siebie .

Jak więc upewnić się, że twoje małżeństwo pozostanie przy życiu i nikt nie będzie kuszony do oszukiwania? Jest kilka prostych rzeczy, które możesz zrobić, aby małżeństwo było ostre:

Wyślij kilka seksownych zdjęć

Nie ma to jak zerknąć na ukochaną osobę w seksownym stroju w połączeniu z namiętną pozą. Nie wysyłaj ich jednak zbyt często; niech to będzie bardzo miła niespodzianka raz na jakiś czas.

Rozbudź się przez telefon

Słyszałeś kiedyś o seksie przez telefon ? To świetny sposób na zaangażowanie się w jakąś aktywność z oceną X bez przebywania obok siebie.

X oceniane czaty wideo

Zrób krok dalej (jeśli nie jesteś zbyt nieśmiały) i zajmij się czatem wideo . To niezawodny sposób na podtrzymanie płomienia w twoim małżeństwie!

Słuchajcie się nawzajem

Nie wszystko musi być seksualne, aby osoba była lojalna. Po prostu słuchając swojego partnera i będąc przy nim podczas wzlotów i upadków oraz wszystko pomiędzy , sprawi, że będą szczęśliwi i silni ze swoim partnerem.

Być romantycznym

Nie ma nic lepszego niż romantyczny list lub mały prezent, który pokazuje, że Ci zależy.

Mówiąc prościej, dobra kombinacja chemii seksualnej i emocjonalnego związku jest niezbędna, aby utrzymać przy życiu małżeństwo na odległość, więc upewnij się, że robisz jedno i drugie .

utrzymuj przy życiu pogląd małżeństwa na odległość

Wniosek

Małżeństwo na odległość może być naprawdę trudne, ale może być również piękną rzeczą, jeśli oboje jesteście w pełni zaangażowani i gotowi do podjęcia wyzwania.

Pamiętaj tylko, aby często się komunikować i odwiedzać jak najwięcej, a związek powinien się rozwijać. Nie zapomnij, aby zawsze mieć datę końcową!

Author: Erika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *