Jak naprawdę poznać kogoś na odległość: wskazówki i ostrzeżenia

Poznaj kogoś na odległość

Relacje na odległość stają się coraz bardziej powszechne w dzisiejszym społeczeństwie. Coraz częściej ludzie mieszkają z dala od swoich rodzinnych miast i rodzin, uczęszczają do szkół w odległych lokalizacjach geograficznych i przenoszą się w celach zawodowych.

Dodaj do tego rozwój internetowych randek i mediów społecznościowych, a zrozumiesz, dlaczego tak wiele par znajduje się w sytuacji związku na odległość.

Podczas gdy niektóre pary dzielą mile dopiero po nawiązaniu związku, inne spotykają się i poznają kogoś przez Internet.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, nabierz otuchy. Artykuł Emmy Dargle z 2014 r. ( Journal of Sex and Marital Therapy, 41:2) wykazał, że między parami, które znajdowały się w geograficznie odległych lokalizacjach , występowały podobne poziomy szczęścia , jak w przypadku osób mieszkających w tym samym miejscu.

W rzeczywistości autor badania zauważa, że ​​„osoby w związkach randkowych na odległość nie są w niekorzystnej sytuacji”.

Wielu ekspertów od randek online zaleca rozszerzenie poszukiwania miłości na szerszy zakres geograficzny i nie ograniczanie się do randek lub spotykania się tylko z ludźmi, którzy mieszkają w promieniu „x mil”? Ciebie .

naprawdę znać kogoś na odległość, widok związku

Kto może powiedzieć, że twoja bratnia dusza nie mieszka w innym mieście, stanie ani nawet – wzdycha! – kraj?

Oczywiście wszystko to jest bardzo osobiste i jest tak samo prawdopodobne, że skończysz w dobrym (lub złym!) związku online lub na odległość, jak z kimś, kogo widujesz regularnie.

Co robisz, gdy czujesz, że „klikasz”? z kimś, jeśli istnieje wzajemna romantyczna atrakcja po drugiej stronie mil? Jak możesz dowiedzieć się, czy to naprawdę wyjdzie?

To kwestia poświęcenia czasu i wysiłku, aby naprawdę kogoś poznać i być częścią codziennego życia innych . Czy naprawdę można poznać kogoś na odległość? Odpowiedź jest skomplikowana. Tak, można kogoś poznać online.

Relacja powinna opierać się w dużej mierze na poznaniu osoby od podszewki, a nie przebywanie ze sobą osobiście może w rzeczywistości prowadzić do głębszej komunikacji i mniej fizycznej relacji.

To powiedziawszy, jedynym sposobem, aby ostatecznie dowiedzieć się, czy jesteście sobie przeznaczeni, jeśli istnieje ta niedefiniowalna chemia, jest spędzenie czasu razem w pewnym momencie .

Oczywiście nie zawsze jest to możliwe od razu. Jak więc w międzyczasie naprawdę poznać kogoś na odległość?

1- POZNAJ SWOJE UCZUCIA

poznać uczucia kogoś na odległość

Komunikacja nie twarzą w twarz może prowadzić do nieporozumień i błędnej interpretacji tonu lub intencji.

Jeśli masz zamiar porozmawiać z kimś online przed spotkaniem z nim lub nawet porozmawiać przez telefon lub wideo, ważne jest, aby wyrazić swoje zainteresowanie. Powinieneś być w stanie wyczuć, czy ktoś jest zainteresowany, poprzez komunikację pisemną.

Czasami jednak musisz po prostu wyjść i z góry określić swoje romantyczne zainteresowania, aby dowiedzieć się, czy druga strona czuje to samo. Dobrym pomysłem jest również ustalenie, co obie strony myślą o możliwości związku na odległość. Jeśli obie osoby są na to gotowe, możesz zacząć iść do przodu.

Szczególnie ważne jest, aby szczerze i jasno określić swój status związku (kiedy dojdziesz do tego punktu). Należy rozumieć poziom zaangażowania i możliwość (lub nie) otwartości lub spotkania z innymi ludźmi.

Nie ma dobrej lub złej odpowiedzi na te pytania, nie ma też tylko jednego sposobu na potraktowanie romansu na odległość.

Raczej powinno być po prostu jasne zrozumienie między dwiema zaangażowanymi osobami, z którymi każda jest zadowolona.

Aby poznać kogoś, kogo nie widzisz twarzą w twarz, oboje będziecie musieli otworzyć się na taki poziom wrażliwości , który pozwoli wam rozmawiać zarówno o poważnych, jak i codziennych sprawach.

Pomocne może okazać się skorzystanie z jednej z wielu witryn lub książek, które zawierają listę „pytań, aby poznać kogoś”. Interaktywne quizy osobowości lub kompatybilności, a nawet głupie gry online, takie jak „Jakim jesteś domem w Hogwarcie?”. może pomóc Ci lepiej się poznać.

2- WYKORZYSTAJ TECHNOLOGIĘ MĄDRZE

korzystać z technologii, poznać kogoś, związek na odległość

Jest teraz tak wiele różnych sposobów komunikacji. Możesz się poznać na różne sposoby – filmy, FaceTime, czaty, media społecznościowe i nie tylko. Wejście w romantyczny związek to nie tylko wielkie chwile – emocje i nowość.

To także codzienne doświadczenia. Romanse na odległość mogą łatwo popaść w stan idealizacji, w którym każda ze stron widzi i zna tylko osobowość drugiej strony lub jej „najlepszą twarz”.

Technologia pozwala rozmawiać o każdej porze i w dowolnym miejscu , dlatego ważne jest, abyś wykorzystał to na swoją korzyść i pokazał sobie nawzajem, jak naprawdę wygląda codzienne życie.

Aby naprawdę poznać drugą osobę, oboje musicie czuć się komfortowo, widząc się nawzajem jako pełnoprawne istoty ludzkie, z dobrymi i złymi dniami. Powinniście być w stanie polegać na sobie nawzajem w celu uzyskania wsparcia, kiedy jest to potrzebne, a także do dzielenia się radosnymi i zabawnymi wiadomościami.

Znajdź czas na rozmowę „twarzą w twarz”. o sprawach dużych i małych . Nie każda interakcja musi być „wymyślną randką”. Tak jak w prawdziwym życiu, czasami miło jest po prostu posiedzieć razem po cichu, powiedzieć dobranoc lub zrobić krótkie podsumowanie dnia.

Oprócz zwykłego czatowania przez FaceTime, możesz wspólnie angażować się w działania; co zbliży was do siebie i pomoże zobaczyć, gdzie leżą wasze wzajemne powiązania.

Żadna para nie ma dokładnie takich samych zainteresowań, ale dowiadując się, co lubisz robić razem , poznasz się lepiej i dobrze się przy tym bawisz.

Spróbuj pobrać jedną z wielu aplikacji, które umożliwią synchronizację i wspólne oglądanie filmów online. A może interesujesz się grami? Zaloguj się i spędź trochę czasu grając i rozmawiając. Wspólnie ugotujcie posiłek i podzielcie się wynikami. Możliwości są prawie nieograniczone.

W mniej zabawnym – ale niezbędnym – temacie, w Internecie można znaleźć mnóstwo informacji. Dobrym pomysłem jest poświęcenie trochę czasu na zbadanie osoby, którą jesteś zainteresowany, zanim wejdziesz zbyt głęboko .

Chociaż wszyscy mamy tendencję do przedstawiania naszych „najlepszych stron”? online, możesz również dowiedzieć się wiele o danej osobie z jej działań online.

Co mówią o nich ich media społecznościowe? Nie tylko to, co publikuje dana osoba — ale jakie są jej zainteresowania ? Do jakich stron lub grup jest on lub ona? Kim są jego przyjaciele i w jakie rodzaje działań są zaangażowani?

Wiele osób ma również profesjonalną obecność w Internecie, czy to za pośrednictwem firmowej lub osobistej witryny internetowej, czy też profesjonalnej witryny sieciowej, takiej jak LinkedIn. Samo użycie wyszukiwarki do uruchomienia nazwiska osoby może ujawnić bogactwo informacji, takich jak artykuły z wiadomościami, informacje zawodowe, nagrody i wiele innych.

Chociaż nie zastąpi to rozmowy w celu poznania prawdziwej osoby, z pewnością może dać ci wyobrażenie o tym, o co chodzi, a także ostrzec cię o wszelkich czerwonych flagach.

3- ZAPOZNAJ SIĘ Z POKORNYM LISTEM

rozważ skromny list, poznaj kogoś, związek na odległość

Technologia to rzeczywiście cudowna rzecz. To powiedziawszy, rozważ od czasu do czasu powrót do dobrej, staromodnej rozmowy analogowej. Każdy uwielbia otrzymywać odręcznie napisany list.

Pisanie oznacza dużo staranności i czasu, a w liście napisanym na papierze jest coś, co zwykle wywołuje w ludziach emocje.

Wszyscy uwielbiają otrzymywać pocztę, ale co ważniejsze, niektórym osobom może być łatwiej wyrazić swoje prawdziwe myśli , gdy mają czas na przemyślenie i zapisanie ich w formie pisemnej .

W podobny sposób karty i pakiety to kolejny świetny sposób na dzielenie się zainteresowaniami i uczuciami. Wykonywanie taśm mieszanych lub wysyłanie dzieł sztuki lub innych ręcznie robionych przedmiotów może pomóc niektórym ludziom lepiej wyrazić swoje uczucia niż samymi słowami.

Rozmowy telefoniczne również mogą być świetne. To cudowna uczta usłyszeć czyjś głos po drugiej stronie mil . Pamiętaj, aby zwracać uwagę na strefy czasowe, kiedy dzwonisz. W zależności od tego, jak daleko jesteś od siebie, różnice czasowe mogą utrudnić dopasowanie harmonogramów połączeń.

Ale jeśli staniesz się kreatywny, możesz sprawić, by to zadziałało. Być może dla jednego z was to poranny telefon, a dla drugiego dobranoc. Idź z tym, co działa!

4- UWAŻAJ NA ZNAKI OSTRZEGAWCZE

jaki znak ostrzegawczy znać kogoś na odległość?

Kiedy jesteś osobno, skąd wiesz, że coś idzie nie tak? Jak możesz być pewien, że twoja nowa miłość jest z tobą szczera?

Po pierwsze, spójrzmy na to wszystko z odpowiedniej perspektywy. Prawda jest taka, że ​​niezależnie od tego, czy jesteś na odległość, czy nie, każdy romantyczny partner może być wobec ciebie nieuczciwy . Chociaż może być łatwiej ukryć tę nieuczciwość z daleka – przynajmniej na początku – ostatecznie prawda zwykle wychodzi na jaw.

Chociaż eksperci zawsze zalecają ostrożność w poznawaniu osób, z którymi się spotykasz, powinieneś również mieć świadomość, że związki na odległość zazwyczaj nie stanowią większego zagrożenia, jeśli chodzi o złe wyniki niż te lokalne.

Jest jednak kilka poważnych oznak, na które możesz uważać. Jeśli zauważysz cokolwiek z poniższych sytuacji, być może nadszedł czas, aby zaciągnąć hamulce lub przynajmniej dokładniej zbadać sprawę.

  • Nowy przyjaciel zamiejscowy lub online lub ukochany prosi Cię o pieniądze. Powinieneś być od razu podejrzliwy, jeśli ktoś, kogo nie znasz od dawna, poprosi Cię o pieniądze, bez względu na powód. Tak, możliwe, że naprawdę są w potrzebie, ale niestety jest tak samo prawdopodobne, że jesteś oszukiwany.
  • Twój partner na odległość unika spotkań osobistych . Tak, podróże są drogie i mogą być skomplikowane logistycznie. Jeśli jednak twój partner ciągle planuje i łamie plany spotkania lub odkłada je – lub wydaje się, że nie chce, abyś zobaczył, gdzie on lub ona mieszka – powinno to uruchomić dzwonki alarmowe. Może być coś, co on lub ona ukrywa.
  • Twój chłopak lub dziewczyna wykazuje oznaki kontrolowania lub podejrzliwości w stosunku do twoich codziennych czynności . Zazdrość to naturalna ludzka emocja, która od czasu do czasu pojawia się w każdym związku. Ale powinieneś się martwić, jeśli ktoś ciągle się denerwuje tym, co robisz, gdy go nie ma. Szczególnie w związkach na odległość musi istnieć poziom zaufania i zrozumienie, że oboje możecie mieć różne zainteresowania, przyjaciół i życie, ale nadal spotykać się jako para.
  • Uważaj na natychmiastowe połączenie miłosne. Poznanie kogoś wymaga czasu. Jeśli odczuwasz presję ze strony nowego zainteresowania online, aby szybko się przeprowadzić lub jeszcze nie spotkałeś się osobiście, a on lub ona już mówi o poważnym związku, przeprowadzce, a nawet ślubie , to powinna być czerwona flaga. Jest całkiem możliwe, że Twoje połączenie internetowe dobrze przełoży się na prawdziwe życie, ale równie możliwe, że tak się nie stanie. Czasami chemii po prostu nie będzie, ale nie będziesz o tym wiedział, dopóki nie będziesz mógł spędzić czasu razem w prawdziwym życiu.

Wniosek

W końcu związek na odległość nie powinien być sytuacją trwałą. Może być konieczne rozstanie przez jakiś czas z powodu okoliczności życiowych, a może po prostu spotkałeś kogoś, na kim ci zależy, a kto nie mieszka w pobliżu.

Ale jedynym sposobem, aby naprawdę mieć pewność, że jesteście sobie przeznaczeni, jest wspólne spędzanie czasu. Nie muszą to być wymyślne wakacje ani nic super imponującego. Wystarczy być w tym samym miejscu.

Nie każde internetowe randkowanie lub romans na odległość ma trwać na dłuższą metę, ale badania pokazują, że masz dobry strzał.

Nie ma więc powodu, aby ograniczać się do spotykania tylko osób z najbliższego otoczenia . Wyjdź tam i znajdź swoją bratnią duszę!

Author: Erika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *