7 etapów związku na odległość (nr 3 jest gorszy)

Etapy związku na odległość

Kochanie kogoś i bycie kochanym to jedno z najlepszych uczuć na świecie. Nawet najlepsi z nas mogą wyglądać i robić głupie rzeczy w imię miłości.

Może wypełnić nawet głębokie szczeliny twoim ciałem, które mogą przelewać się na inne osoby wokół ciebie. ?Blask miłości? sprawia, że ​​wyglądasz 90x lepiej niż przedtem . Jak mówi stary banał: „Miłość może zmienić twój świat”.

Ale co, jeśli sam świat zwróci się przeciwko tobie i spróbuje oddzielić cię od tego, którego kochasz? Co się wtedy stanie z miłością?

Relacje, które przezwyciężyły różne burze przed rozpadem, pozostają nienaruszone przez długi czas , nawet przez całe życie.

Wiatry mogą wstrząsnąć związkami, ale kiedy dwie dusze pracują ramię w ramię, mogą stawić czoła każdemu huraganowi lub tsunami, które mogą nadejść. Ale co, jeśli druga ręka jest daleko od ciebie.

Czy ta kotwica utrzyma się pomimo silnego wiatru ?

Kiedy osoba, którą kochasz, musi odejść i trzymać się daleko od Ciebie, samodzielne stawianie czoła wyzwaniom może być naprawdę trudne . Wydaje się, że tracisz jeden żagiel, który utrzymuje cię na powierzchni we właściwym miejscu .

Ale są okoliczności, których nigdy nie da się kontrolować. Zwłaszcza jeśli praca Twojego partnera wymaga, aby byli wysłani w odległe miejsce, nie masz innego wyboru , jak poradzić sobie z sytuacją w najlepszy możliwy sposób .

Związek na odległość to w dzisiejszych czasach norma. Od ukochanych z liceum, które musiały się rozstać, ponieważ ta druga uczęszcza do college’u w innym mieście, do żon wojskowych, które muszą radzić sobie z faktem, że ich mężowie wysyłają do innego stanu lub kraju, aby bronić kraju.

Wraz z pojawieniem się technologii, która wprowadza serwisy randkowe online, pary z całego świata spotykają się po raz pierwszy i zakochują w sieci .

Ostrzegam jednak, że to nie wszyscy. Nie dla bojaźliwych, czepliwych i bezpiecznych kochanków.

Nie chciałbyś, żeby twój partner zwariował wyjaśniając ci każdy szczegół lub przebiegł tysiąc mil, aby opiekować się kimś, kto właśnie doznał ataku lękowego z powodu jednego zdjęcia lub źle zinterpretowanej wiadomości tekstowej.

Pomimo odległości i czasu miłość jest wystarczająco potężna, aby podtrzymać i utrzymać te relacje. Właściwie zarządzane relacje na odległość mogą okazać się silniejsze niż te, w których ich partnerzy są z nimi przez cały czas.

Oto 7 etapów związku na odległość i wyjaśnione, jak sobie z tym radzić, aby wzmocnić związek.

1. Straszne oczekiwanie

straszne etapy oczekiwania widok związku na odległośćPrzewidywanie nadchodzącej burzy wymaga przygotowania. Ale nigdy nie możesz usunąć niepokoju, który ci przynosi .

How many people do you know who had to move to another town or city to attend a new college or to take on another job, leaving their loved ones behind? It is a common sight. You still feel those ants in your pants that it brings.

Admittedly, a long-distance relationship is never ideal, especially for new connections. Seeing couples eventually parting ways after being separated for so long does not offer any solace either. These are the very reason why the thought of someone leaving is frightening in itself.

There is no guarantee of what is to come. That is why both parties must reach an agreement. If possible, you can have you and your partner visit the location where you are moving to give them peace of mind.

If not, giving them your contact details — phone numbers, name of guardian or housemate, and address — so they can communicate with you anytime. Be creative in dealing with this anticipated separation, give gifts such as ?Open when you are?? letters that can make them feel your presence wherever you are.

Give these letters at the airport, or you can leave them in their room or house and surprise them when they get home.

2. Honeymoon Stage

etapy miesiąca miodowego widok relacji na odległość

When both of you have settled in and parted ways with the assurance that you can beat the odds, hope is what bonds you together to stay stronger.

At this stage, sharing your new adventures such as new restaurants to visit or new friends that you met can pique the interest of both parties. Traveling to unfamiliar places does bring out the youthful vibe that perhaps you once lost in the old town.

Sharing those experiences with your love is like dusting some sprinkles on a vanilla ice cream you both love.

Hold this feeling as long as you can. In any relationship, the honeymoon stage does not stay long. This is something most married people can attest to. Soon enough, you will both be accustomed to the distance and freedom from each other that can lead to disengagement.

Absence makes the heart grow fonder. Use this opportunity to miss each other from time to time. Set regular schedules or commitments where you will have that you-and-me time whether it be via chat, call, or video chat.

Stick to these schedules like a pro to make the other person feel they are cared for. Surprise each other from time to time as to who goes first.

3. Feeling of Desolation

poczucie osamotnienia, etapy, widok związku na odległość

When the excitement subsides, bouts of emptiness will come into play. When you notice that empty chair sitting in front of you or the non-existent car that picks you up after school or office, the vacuum sips in.

Fizyczny kontakt – uśmiech, szepty i dotyk – który wysyła motyle w brzuchu już nie istnieje. Widząc pary idące ręka w rękę, a nawet gołąbki, może podwoić uczucie samotności .

Zwłaszcza, gdy zaczniesz widzieć zdjęcia swojego partnera spędzającego czas na drugim końcu globu, gdy jesteś sam, może to wprowadzić cię w tryb użalania się nad sobą. Nie martw się, ponieważ jest to normalna reakcja dla każdego, kto był przyzwyczajony do kogoś u jego boku.

Poczuj to uczucie, ale nie zwlekaj. Trzymanie się emocji nie pomoże ci . I na pewno jest to ostatnia rzecz, jakiej chciałby od ciebie twój partner. Te słodkie chwile izolacji, spójrz w niebo.

Bądźcie jak John i Savannah w Drogi Janie, którzy mierzą księżyc kciukiem , przypominając sobie nawzajem, że wciąż patrzycie na ten sam księżyc .

Wykorzystaj ten czas na „ja”? pierwsze chwile. Wypełnij tę pustkę miłością do siebie i innych ludzi wokół ciebie. Zamiast tego znajdź coś, czym możesz się zająć, na przykład nową umiejętność lub nowe hobby.

W miejsce jego nieobecności wykorzystaj ten czas, aby w końcu dogonić starych kolegów z klasy lub znajomych, których od dawna nie widziałeś . Świetny system wsparcia może wnieść cuda do twojej duszy i serca.

4. Atak terrorystyczny

ataki terrorystyczne etapy widok relacji na odległość

Po samotności przychodzi niepokój, kiedy jesteś sam i czujesz się samotny, do twojego systemu mogą zacząć wkradać się miriady emocji . Często możesz w końcu wyobrazić sobie najdziwniejszą i najgorszą rzecz, jaka może się wydarzyć.

Wyobraź sobie, jak żony marynarzy lub wojskowych, gdy rozstają się, nie wiedząc, dokąd zmierzają. Albo samo obejrzenie zdjęcia lub filmu w mediach społecznościowych może wywołać w Twojej głowie milion pytań, które mogą wzbudzić podejrzenia i nieufność . Nie idź rezerwować następnego lotu lub pociągu do miejsca partnera.

Nasze lekarstwo – Zaufaj i nie wyciągaj pochopnych wniosków. Nawet kontakty fizyczne mogą mieć złe interpretacje, a tym bardziej, patrząc na zdjęcia lub filmy, których nie widziałeś na własne oczy.

Kiedy dzieli Cię odległość, konieczność wyjaśniania przez SMS lub telefon nigdy nie jest łatwa. Pamiętaj, jeden krok do tyłu to pięć kroków do przodu. Chwila ciszy i refleksji może dać ci inne spojrzenie na sprawy .

Umożliwienie partnerowi wyjaśnienia, zanim wpadniesz, dałoby mu dużo pewności, że ufasz mu i szanujesz go jako jednostki.

Wykorzystaj technologię na swoją korzyść, aby nie znajdować wad drugiej strony. Zaplanuj wspólnie wieczory randkowe i bądź kreatywny. Robienie rzeczy razem, takie jak wspólne jedzenie na czacie wideo lub jednoczesne oglądanie filmu, może wywołać urocze chwile z wielu mil.

Nawet po ciężkim dniu pracy jest coś, na co oboje możecie się spodziewać.

5 . Scena skoncentrowana na komunikacji

etap komunikacji na odległość etapy relacji na odległość

W każdym związku kluczem jest komunikacja. Szczególnie w związkach na odległość, w których może brakować komunikacji niewerbalnej, niezbędna jest rozmowa z partnerem .

Jest coś słodkiego w robieniu rzeczy po staremu, takich jak listy. Listy i karty są na zawsze i coś, co może wywołać tysiące emocji bardziej niż wiadomości tekstowe lub e-maile.

Ponadto podczas komunikacji możesz przestrzegać prostych zasad:

 1. Kiedy masz argumenty, zamiast pisać SMS-y, dzwoń do siebie. Tekst może zostać błędnie zinterpretowany na milion sposobów , więc rozmowa przez telefon jest najlepszym sposobem.
 2. Dajcie sobie czas na rozmowę.
 3. Nie przegaduj.
 4. Nie kładź się spać bez rozwiązania swoich problemów lub problemów
 5. Omów, jak często powinieneś do siebie dzwonić lub pisać, aby nie było to narzucające się.
 6. Unikaj rozpraszania się podczas rozmowy telefonicznej ze swoim partnerem. Nie rób wielu zadań jednocześnie. Poświęć im 100% swojej uwagi.

6. Etap przekonania

etap przekonania widok etapów związku na odległość

W każdym momencie relacji niezbędne jest ugruntowanie wzajemnej wiary . Twoje zobowiązanie do kontynuowania lub odpuszczania jest czymś, co ty i twój partner powinniście przedyskutować.

Bądźcie ze sobą szczerzy, aby zrozumieć, na czym oboje stoicie w związku. Ale zanim ktokolwiek z was zdecyduje się odpuścić. Postaraj się zatrzymać i pomyśleć, co spowodowało twoje wyczerpanie.

Czy to z powodu drobnej kłótni? A może to jedno i drugie ciągnie cię w niekończącą się otchłań bezsensownych oczekiwań? Czy warto walczyć o związek?

Nauka zaufania i odpuszczania nigdy nie jest łatwa. Nie przebywanie ze sobą fizycznie przez cały czas może doprowadzić do tego, że jedno z was odpłynie. Wiedz, kiedy wyciągnąć wtyczkę. Ale zanim to zrobisz, upewnij się, że skłóciłeś związek .

Nie chciałbyś skończyć żałując reszty siebie za to, że nie dałeś z siebie wszystkiego lub nie walczyłeś wystarczająco mocno. A jeśli mimo dystansu i czasu pozostajesz zwycięzcą, twój związek jest na zawsze.

7. Etap zjazdu

etap zjazdu widok etapów relacji na odległość

Relacje na odległość zawsze powinny mieć swój kres. Jest to bardzo oczekiwany etap w związku , kiedy w końcu masz szansę zobaczyć, dotknąć i powąchać się nawzajem .

Nic nie może się równać z uczuciem przytulania ukochanej osoby po tygodniach lub miesiącach nieobecności. Wykorzystaj jak najlepiej to spotkanie i unikaj wszelkich rozrywek. Wyłącz te telefony lub laptopy.

Twój partner zasługuje na 101% twojej uwagi za pokonywanie dystansu przez cały ten czas. Uświadom swoim przyjaciołom i rodzinie, że ten szczególny czas jest tylko dla was dwojga .

Biorąc pod uwagę wszystkie te etapy w związku na odległość, łatwo jest zachować ostrożność. Oto kilka wskazówek, których możesz użyć, aby utrzymać miłość żywą na odległość:

 1. Odpuść i pozwól miłości .
 2. Bądź szczery ze swoimi uczuciami.
 3. Ustaw wieczory randkowe, takie jak oglądanie filmów lub wspólne czytanie tej samej książki.
 4. Wysyłaj sobie prezenty-niespodzianki .
 5. Bądź kreatywny w wyrażaniu siebie. Daj ?Otwarte, kiedy jesteś? list.
 6. Ustal ze swoim partnerem cele krótko- i długoterminowe.
 7. Zaplanuj wspólne wakacje, aby na nowo rozpalić pasję.
 8. Udostępnij swój harmonogram za pomocą kalendarza Google lub udostępnionej aplikacji.
 9. Bądź najlepszą wersją siebie. Znajdź nowe hobby lub umiejętność.
 10. Porozmawiaj z członkami rodziny i przyjaciółmi.
 11. Wyłącz te telefony, gdy jesteś ze swoim partnerem.
 12. Niech wiedzą, że jesteś pierwszą i ostatnią rzeczą, o której myślisz. Wyślij te urocze wiadomości.
 13. Wymieniaj między sobą cenny przedmiot osobisty . To jak dawanie sobie nawzajem kawałka siebie.

Gdziekolwiek jesteś, wierzymy, że miłość cię połączy. Czas i odległość to tylko sprawdzian pięknego związku, który opiera się na miłości i zaufaniu.

Author: Erika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *