Jak świętować Walentynki w związku na odległość?

Walentynki mogą być trudnym dniem dla zakochanych w związku na odległość

Ponieważ wiele osób podróżuje do pracy lub nauki w innych miastach i krajach, nie zawsze jest możliwe przebywanie z ukochaną osobą.

Nie oznacza to jednak, że musisz świętować Walentynki (lub inne święta) bez osoby, którą kochasz!

Dlaczego świętujemy Walentynki 14 lutego?

Walentynki są obchodzone przez szesnaście krajów na całym świecie, a każdy kraj ma swój wyjątkowy sposób świętowania, od degustacji wina po narodowy dzień czekolady.

Poza spędzaniem dnia z bliskimi i obsypywaniem ich prezentami lub piciem wina, prawdziwa historia Walentynek jest często okryta mgłą. Skąd więc wziął się pomysł na Walentynki i dlaczego je świętujemy?

Walentynki w historii

Walentynki mają początki sięgające czasów Cesarstwa Rzymskiego. Jeden z wielu Świętych Walentych można prześledzić do wydarzeń w 270AD.

Ten konkretny Święty Walenty był pod bacznym okiem Rzymu za przeprowadzanie ceremonii ślubnych i konsekrację małżeństw dla żołnierzy rzymskich, którym zabroniono zawierania małżeństw, oraz za propagowanie wartości chrześcijańskich, które w tym okresie ucierpiały z powodu wielkich uprzedzeń ze strony kultury rzymskiej, która nadal trzymała się wierzeń politeizm, a nie monoteizm.

Św. Walenty został ścięty przez swoich rzymskich oprawców 14 lutego 270 r. n.e. Później, w 496 rne, papież Gelasius I skonsumował wydarzenia takie jak święto św. Walentego.

Pierwsze obchody Walentynek miały miejsce w XI wieku (XII w.), kiedy to urzeczywistniła się tradycja miłości dworskiej. Miłość dworska była średniowieczną praktyką szlacheckiej damy, która zalecała się do nadwornego rycerza.

Zaczęło się od francuskich trubadurów komponujących ballady miłosne o rycerzach i ich damach iw ten sposób przeszło przez pokolenia, przybierając różne formy w tradycji, aż do chwili, gdy dotarliśmy do dzisiejszych obchodów Walentynek.

Walentynki w folklorze

Walentynki mają jednak nie tylko znaczenie historyczne. Jest również powszechny w folklorze.

Brytyjska tradycja wręczania słodyczy, prezentów i kartek w Walentynki wywodzi się z folkloru Norfolk Jacka Valentine, który ma mieszane przyjęcie. Dawał dzieciom słodycze i prezenty po pukaniu do tylnych drzwi ich rezydencji, ale dzieci w bajkach bały się go. h

Ta legenda jest wyznaniem znaczenia Walentynek w wiktoriańskiej Anglii, ponieważ uważano je za równie ważne jak czas Bożego Narodzenia. Tutaj narodziła się brytyjska tradycja wymiany słodyczy, kart i prezentów z niejednoznacznej, ale przetrwałej opowieści ludowej.

Kolejna baśń ludowa oddalona o kilkaset kilometrów w Słowenii ma swoje korzenie wiosną. Uważa się, że 14 lutego wyrastają nowe korzenie i żenią się ptaki. W ten sposób Walentynki są przedstawiane jako dzień, w którym dokonuje się reprodukcja i nowe życie.

walentynki miłośnicy długich dystansów

Walentynki w Poezji

Opierając się na słowiańskim folklorze i francuskich trubadurach, powstał wiersz Geofery’ego Chaucera Parlement of Foules, napisany w XIV wieku (XV w.). Wiersz upamiętnia rocznicę króla Ryszarda II i Anny Czeskiej, kolejny przykład miłości dworskiej, a ze względu na ówczesną popularność gatunku literackiego, wiersz zainspirował rzeczywistość obchodów Walentynek.

Innymi słowy, ludzie zaczęli czerpać z wiersza akty spędzania czasu z bliskimi i celebrowania ich wzajemnej miłości we własnych domach. Tam zaczął torować sobie drogę do społeczeństwa i stał się tradycją.

Jeśli w tym momencie możesz się zastanawiać nad wyglądem kwiatów, a zwłaszcza róż jako prezentu na Walentynki , ich pochodzenie można umieścić w Faerie Queen Edmunda Spencera. „Róże są czerwone, fiołki są niebieskie”. wiersz jest odstępstwem popularnej zwrotki od wiersza Spencera.

Od tego czasu, wręczanie róż w Walentynki stało się tradycją samą w sobie i jest prawdopodobnie jednym z bardziej znanych aktów w Walentynki.

Wniosek

Jak więc widać, powodem, dla którego świętujemy Walentynki, jest kontynuacja tradycji celebrowania aktu i sztuki miłości, podtrzymywania przy życiu poświęceń i wysiłków naszych poprzedników.

Co więcej, celebrowali miłość w obliczu przeciwności i to właśnie te czyny zostały zapamiętane i celebrowane w annałach historii, niezależnie od tego, czy zdajemy sobie z tego sprawę, czy nie. To wartość, którą dziś niesiemy, świętując Walentynki.

Innym powodem, dla którego świętujemy Walentynki, jest to, że uwielbiamy dawać i otrzymywać prezenty. To sprawia, że ​​my i odbiorca czujemy się wyjątkowo, a jedynymi osobami, z którymi naprawdę to robimy, są ludzie, na których nam zależy, tworzący tradycję na własny rachunek.

Dlaczego warto świętować Walentynki, jeśli jesteś w związku na odległość?

Walentynki mają być cudownym dniem dla par. To dzień świętowania Twojej miłości i wymówka, by obdarzyć ukochaną osobę uczuciem. Więc może być ciężko, gdy twój partner nie może być z tobą!

Nie pasujesz do zgranego tłumu, ale też nie pasujesz do tłumu „dnia świadomości singli”. Co może zrobić para na odległość?

walentynki ldr

Walentynkowe napięcie związku

Pary często padają ofiarą trzech rzeczy, które sprawiają, że te wakacje są rozczarowujące: oczekiwań, porównań i powiększenia .

  • Zbyt łatwo jest mieć zbyt wysokie oczekiwania na jeden wieczór lub porównywać się do znajomego, który pisze na Facebooku o super wymarzonej randce, na którą poszli. Mogą one powodować problemy nawet w najbardziej stabilnych związkach. Pytanie, dlaczego nie możesz być jak Jane i Bob, nie sprawi, że twój dzień będzie lepszy, ani nie sprawi, że dzień Jane i Boba będzie mniej niesamowity.
  • Druga kwestia to powiększenie. Jeśli para już ma problemy, jedna lub obie osoby mogą odczuwać presję, aby mieć idealny dzień, aby to naprawić, kup idealny prezent. itd. Żadna ilość niesamowitej kolacji osobiście lub przez FaceTime nie może naprawić głębokich pęknięć w związku – a jeśli dzień nie spełnia oczekiwań, może spowodować pogorszenie problemów.

Przytłaczającym konsensusem jest świętowanie i docenianie partnera przez cały rok: wyślij mu kwiaty-niespodzianki w sierpniu, ponieważ o nim myślałeś.

Nie tylko usuwa trochę stresu jednego dnia. ale na dłuższą metę sprawi, że twój związek będzie zdrowszy,

Walentynki są dla Ciebie ważne

Zanim nadejdą Walentynki, sprawdź swoje oczekiwania (i może trzymaj się trochę z dala od mediów społecznościowych). W porządku, jeśli sprawy nie idą dokładnie tak, jak planowano. W porządku, że nie jesteś gdzieś na ekstrawaganckiej randce. Nic z tego nie czyni twojego związku mniej wyjątkowym ani ważnym!

Możesz wybrać, jak je wydasz. Porozmawiaj ze swoim partnerem i wejdź na tę samą stronę, co chcesz zrobić, a czego nie.

Komunikacja, jak zawsze, jest kluczowa. W rzeczywistości, w artykule USA TODAY z 2012 roku stwierdzono, że planowanie walentynek jest sekretem tego, jak sprawić, by wakacje działały w związku na odległość .

Jak każde inne święto, Walentynki są tym, na co je uszczęśliwiasz nawet w związku na odległość. Zdecyduj, czy chcesz w ogóle świętować. Wiele par decyduje się zrobić coś wyjątkowego w dzień w roku, który ma dla nich szczególne znaczenie, a niektóre decydują się całkowicie zrezygnować z tego wszystkiego.

Jeśli chcesz zrobić coś, aby świętować, spróbuj wyrwać się z normalnej rutyny . Zaplanuj sesję czatu wideo wokół posiłku, który oboje przygotujecie (albo może zaszalejecie i dostaniecie ich ulubione jedzenie). Wyślij kwiaty na wyciągnięcie ręki. Przesyłaj strumieniowo ten film, który oboje chcieliście obejrzeć. Wyślij im list pocztą ślimakową z torebką herbaty, która Twoim zdaniem by się spodobała — możliwości są naprawdę nieograniczone, a internet ma dla Ciebie mnóstwo pomysłów. Jeśli oboje podobało wam się to, na co zdecydowaliście się zrobić, może niech to będzie tradycja, którą modyfikujecie i kontynuujecie, kiedy możecie być w tym samym miejscu.

Podsumowując, Walentynki są trudne dla par w związkach na odległość, ponieważ stają przed wyjątkowymi wyzwaniami, ale to nie znaczy, że nie możesz mieć wspaniałego dnia! Chodzi tylko o to, aby pokazać drugiej osobie, na której ci zależy .

ldr pomysły na prezent walentynki

Jak świętować Walentynki w związku na odległość?

Jak więc sprawić, by to wydarzenie było wyjątkowe dla Ciebie i Twojej (LDR) pary?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, co Walentynki oznaczają dla Twojego partnera :

  1. Czy to romantyczna, wyjątkowa i niezapomniana uroczystość dla pary?
  2. A może jest to święto hiperkomercyjne, którego należy za wszelką cenę unikać (bo Miłości powinniśmy celebrować codziennie, a nie raz w roku, prawda )?

Jeśli twój partner woli drugą opcję, gorąco polecam przeczytanie piątego punktu tego artykułu.

W przeciwnym razie istnieje kilka sposobów na świętowanie Walentynek ze swoim kochankiem, pomimo odległości między wami !

Krok 1: Prezenty!

Zgadza się! Każda uroczystość to kolejna okazja, aby zaoferować swojemu partnerowi coś małego, aby przypomnieć mu, jak bardzo Ci na nim zależy.

Ale uwaga: Walentynki to dzień miłości i romantyzmu , więc błędy w smaku i stylu są niedozwolone!

Wśród bestsellerów z 14 lutego są oczywiście czekoladki, kwiaty, bielizna i biżuteria.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić coś bardziej oryginalnego , aby znaleźć idealny i najbardziej wyjątkowy prezent.

aplikacja miłosna

Aby ułatwić sobie zadanie, musisz zadać sobie te 3 pytania:

Jaki prezent, który im dałam w przeszłości, docenił mój partner? Czemu?

Czy mój kochanek wspomniał o czymś, co chciałby lub potrzebował?

Jaką misję chcę spełnić ten prezent? Służyć jako ponadczasowa pamiątka? Rozwiązać problem? Zabawić mojego partnera? Aby pokazać moją miłość? Nic specjalnego?

Jeśli nie możesz się zdecydować, poniżej znajdziesz kilka fajnych pomysłów, które gorąco polecam :

Kiedy podróżujesz lub jesteś w związku na odległość, tęsknisz za wszystkim, od ukochanej osoby po najlepszego przyjaciela. Więc nie lekceważ potęgi otrzymania paczki od kochanka!

Krok #2: Czas na kolację!

Kolacje walentynkowe to jedna z najbardziej intymnych rzeczy, jakie możesz zrobić z ukochaną osobą, ponieważ Walentynki to idealna okazja dla dwojga osób na spędzenie romantycznego wieczoru razem, bez względu na to, jak daleko się znajdują .

Rzeczywiście, dystans można nawet wymazać i zapomnieć, o ile włożysz podwójny wysiłek w atmosferę, a wszystko to dzięki Skype i odrobinie planowania.

Aby to zrobić, umów się na spotkanie o określonej godzinie w oprogramowaniu do czatu wideo, z którego będziesz korzystać, i upewnij się, że oboje jesteście w pełni gotowi, gdy nadejdzie czas.

Rozumiem przez to, że oboje zgadzacie się i dbacie o szczegóły , które sprawią, że te Walentynki będą magiczne: świece, strój wieczorowy, muzyka, delikatne oświetlenie, butelka wina, dobre jedzenie, dobry nastrój itp.

Jedyne, co musisz zrobić, to cieszyć się kolacją tak, jakbyś był w prawdziwej romantycznej restauracji . Et voil!

D�ner romantique sur Skype

Krok 3: Obejrzyjcie razem romantyczny film

Czy to przy „stole†kolacji? lub później, oglądanie romantycznego filmu tylko we dwoje może być świetnym sposobem na spędzenie wspólnego wieczoru .

Jest to zabawne, wydajne i łatwe do zorganizowania: oboje zaczynacie film w tym samym czasie, a także cieszcie się i kontemplujcie nawzajem swoje reakcje za pomocą Skype!

Postaraj się wybrać lekki i swobodny film, który oboje chcielibyście zobaczyć (komedia romantyczna?).

Szczególnie polecam Top 5 Najlepszych Filmów o Związkach na Odległość , idealnych, aby zapewnić swojej parze świetne wibracje i motywację w tak wyjątkowy dzień!

Krok 4: Podnieś temperaturę za pomocą Strip-Tease

Niezależnie od tego, czy w zabawny czy seksowny sposób, striptiz przed kamerą internetową z pewnością będzie niezapomnianym wspomnieniem dla Twojej pary!

Ale widzę, że to nadchodzi… Nigdy w życiu nie robiłeś striptizu, prawda?

To nie ma znaczenia!

Na szczęście można uczyć się i ćwiczyć dzięki mnóstwu lekcji dostępnych w Internecie i na YouTube.

Wtedy, bez względu na to, jak dobry jest końcowy występ, Twój partner doceni uwagę i wysiłek włożony w zapewnienie naprawdę oryginalnego doświadczenia!

Spróbować przynajmniej raz.

Potem nic nie stoi na przeszkodzie, abyś poszedł dalej

Alternatywa: spędź wieczór z samotnymi przyjaciółmi

Wreszcie, jeśli okaże się, że z jakiegoś powodu ktoś z Was nie chce lub nie może świętować Walentynek z daleka, to nie siedźcie w domu i nie opłakujcie . Wyjść z przyjaciółmi!

Niezależnie od tego, czy są to single, ci, którzy nie lubią walentynek, ci, którzy są w separacji ze swoim partnerem, czy po prostu przyjaciele w parach, którzy wolą spędzić z tobą wieczór, wielu z nich nie czuje się tym wszystkim zaniepokojonym i po prostu chce baw się dobrze.

Ciesz się tym!

W końcu Miłość powinna być celebrowana każdego dnia i jest na to mnóstwo okazji, prawda?

pomysły na prezenty walentynkowe

Inne pomysły na walentynki na odległość

Restauracje są pełne par jedzących kolację przy świecach, kina tętnią życiem i wszyscy wydają się być razem na walentynki.

Ten dzień może być trudny dla par w związkach na odległość, ale nie obawiaj się, jeśli nie możesz być z ukochaną osobą w Walentynki, to jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, nawet na odległość.

Odliczanie do walentynek

What could be more romantic than sending your paramour a short note on colorful paper for each day of February, running up to the 14th? These notes are best kept short, you don’t want to run out of things to say!

Make the notes stand out by telling them things you’ve never told them before, intimate things that you feel nervous revealing. Remind them of why they are special to you.

Don’t just go with their eyes are beautiful, really go deep with how you feel and what they mean to you. Then, on Valentine’s Day. follow up with one of these other ideas. It’s a genuine winner!

Skype Movie Date/Dinner

I’m sure many long-distance couples are used to the Skype date, but you can make this extra special for Valentine’s Day. Pick a romantic movie, turn on some fairy lights and have a cozy movie night with your loved one.

You can even take this a step further and cook yourself a nice home-cooked meal (after all self-care is in right now!) to share your experience with your significant other. Adding these few special touches can turn a nightly ritual into a romantic Valentine’s date.

walentynkowe pomysły na relacje na odległość

Send your loved one flowers

Just because you can’t physically give a gift to someone on Valentine’s Day doesn’t mean that they can’t receive one. If you want to go traditional, then many websites will allow you to send a beautiful bouquet of roses to your sweetheart.

If they are not into roses then you can send them a treat from websites such as Amazon, that even allow your item to be gift wrapped!

Make something handmade/Send a care package

Alternatively, you can add a personal touch and send something handmade. This is very thoughtful and your significant other will likely appreciate the effort you have put in.

Some examples of handmade items include a handmade card, a coupon book of loving deeds, a handmade cuddly toy and much much more. If you have a deck of cards, you can string them together and write something you love about the person on each card.

The limit here is your imagination! If you’re not into arts and crafts then you can send a hamper of items for your loved one. Think about what might comfort them, perhaps a bath bomb or a warm blanket. Anything to remind them that you care goes down an absolute treat!

Invite Friends Over

If you’re acquainted with your significant other’s friendship circle, throw them a surprise party. Contact those friends of your lover and ask them to be around them on Valentine’s Day so they won’t be alone.

It may take a bit of advance organizing but it’s super romantic when someone goes to that much effort and time to rally people around a loved just so they know they are loved on February 14th.

Don’t just assume they are on good terms with everyone on their Facebook friends list, though. Check the waters before you go ahead. The last thing you’ll want to do is invite someone round to your darling’s place when they’re having scuffles.

Get Your S.O.’s Friends To Act

Sometimes, your significant other’s friends will be tied up with their own things, so ask them to do little things on your behalf that won’t take them away from their own lives.

Ask them to slip messages written by you (either posted to them or printed off) and slip them under the door or leave them wherever your lover is going to be. Get them to leave gifts you’ve sent, so your lover will see them and once they open them, know they are from you.

It will make them feel as if you are there, but it will drive them crazy trying to figure out who is dropping off the messages and gifts. When they find out how much effort you put into it. they’ll be deeply touched.

Plan your next meeting/Future Plans

If you absolutely cannot wait to see each other again then Valentine’s Day is the perfect time to talk and dream about any plans. Whilst it is the season for love, you can show how much you care about your long distance lover by looking up your next vacation together or perhaps look at houses in an area you might want to live.

This can be as serious or make-believe as you want! It’s fun to play house and think about what your future could look like.

długodystansowe walentynki

Play a game together

Whilst we live in the era of the internet, it is so easy to stay connected online. You can have a fun night playing a collaborative game online together. This could be an online board game or anything that you enjoy playing together when you’re not apart.

Playing games can foster strong relationships and it’s a fun casual activity that both of you can enjoy!

Send them a Spotify mixtape (playlist)

There is nothing that says “I love you”, quite like a curated list of songs that sparks feelings of the other person. Just like in your favorite 80s films you can create a mixtape to share with your significant other.

These days it is very easy to make a Spotify playlist that evokes feelings of love, so you won’t have to record an *actual* tape like in the old days! This will be thoughtful as you can enjoy listening to the songs together.

Surprise Trip

Depending on how far away from your paramour you live, planning a surprise visit on Valentine’s Day is always a sure way to jump-start your lover’s heart.

Just remember that with the distance you don’t have a full picture of your significant other’s life, so try to find out what they are doing in the run-up to Valentine’s Day so you don’t end up sitting on their doorstep while they’re busy at work.

If that’s the case, use the time to plant gifts and messages around their abode so they’ll be even more pleasantly surprised when you pop up.

Celebrate Later?

If you’ve been living apart from your paramour for a time, then it’s an awesome idea to celebrate all the holidays you’ve missed once you’re back together. This may mean holding off a bit but it doesn’t mean you can’t send gifts.

It just means reuniting with your lover will be more special and you can both then make up for the time lost. Better still, make your own holiday, celebrating your own love so it becomes far more special than a simple act of tradition.

Be there for them

If nothing else, be the first voice they hear in the morning and the last thing at night. Just keep in good communication throughout the day and let them know how much you love them.

After all, Valentine’s day is just another day of the year for you when your love is important every single day. You may not even want to do anything on February 14th and postpone the day for when you next see each other.

These ideas may help you get through the distance and show your significant other that distance means so little when someone means so much!

Conclusion

Even though celebrating in a long distance relationship can be complicated, it should not make your Valentine’s Day a day like any other, or even worse than another day.

Instead of being depressed, because you are not together for February 14, you should be happy to have what millions of people are constantly looking for: Love.

Above all, don’t panic if everything isn’t perfect. As they say, it is the effort and the intention that matter.

You will remember more the emotion and the good times than the small details. So don’t worry too much about the gift you send.

Focus especially on the positive atmosphere and all the emotions you want to convey to obtain an unforgettable Valentine’s Day. The rest will follow…

Author: Erika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *